У Європі впевнені, що українські порти працюватимуть — Лакійчук про допомогу на відновлення інфраструктури

Експорт української продукції морем. Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Транспортний коридор, яким закордонні судна йдуть в українські порти, продовжує працювати. Після того як Росія пошкодила портову інфраструктуру, Захід пообіцяв Україні відновити її. Це свідчить про те, що в Європі впевнені в роботі українських портів. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

Єврокомісія пообіцяла надати 50 млн євро на ремонт українських портів. Це залучить ще більше вкладень у портову інфраструктуру.

“Це хороша новина з технічного боку, тому що своїми обстрілами, особливо влітку цього року, росіяни багато біди наробили й в портах Дунаю, і Великої Одеси. Інвестиції у відновлення портової інфраструктури потрібні. Ми забезпечуємо наше транспортне сполучення зі світом. Коли пішли перші судна транспортним коридором без участі Росії, пішла ланцюгова реакція”, — сказав Лакійчук.

За його словами, для того, щоб запрацювала комерційна система судноплавства, потрібні страховки.

“Страховки даються, коли страховик бачить, що він гроші на вітер не викидає: судно може виконати рейс, якщо воно застраховане, і якщо судновласник вважає комерційно вигідним цей рейс. І щойно перші судна пішли цим коридором, то далі страховики знижують ставки та починають страхувати судна”, — пояснив експерт.

Лакійчук звернув увагу, що коли збільшується можливість страхування суден — збільшується і трафік.

“Такий ланцюжок подій автоматично відновлює життєдіяльність. Заяви Єврокомісії про те, що Європа готова інвестувати в інфраструктуру українських портів, — це такий сигнал суднам, власникам вантажу, одержувачам вантажу про те, що в Європі впевнені — порти працюватимуть”, — резюмував він.

Читайте також: Україна стала більше експортувати після виходу із зернової угоди, — Гапон

Нагадаємо, Європейська комісія надасть Україні 50 млн євро “на швидкий ремонт і оновлення інфраструктури українських портів”, які постраждали від російських ударів.

Прямий ефір