НАТО до жодної війни не готувалося, очікували на нормальні відносини з Росією як із партнером, — Джердж

Сергій Джердж. Фото: apostrophe.ua

Розв’язана Росією повномасштабна війна проти України запустила маховик гонки озброєнь і серед європейських держав, і навіть тих країн, які за тисячі кілометрів від цієї війни. Зло, яке зробила Росія щодо саме України, — це дуже велика небезпека для людства. Таку думку сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж, коментуючи, що деякі країни не лише продовжують допомагати Україні, а й самі готуються до можливих викликів з боку Росії.

“Приклад війни в Україні, якщо Путіну все можна, якщо Росія, порушуючи міжнародні закони, веде війну, окуповує території, приєднує їх до себе, проводить псевдореферендуми, і все це залишити як є — це сигнал тоталітарним режимам, що все можна, можна перекроювати кордони. Робити все що завгодно — ніхто нічого не зробить. Тому це поганий сигнал”, — сказав він.

З іншого боку, додав Джердж, як реакція на війну проти України — посилення оборонних бюджетів багатьох країн.

“Ми бачимо із заяв Трампа, що Європа не виконувала рекомендації НАТО 2% від ВВП витрачати на свої армії. Насправді там витрачали в половину менше. Опосередковано це підкреслює те, що НАТО ні до якої війни не готувалося, те, що лякають у Росії своїх громадян і ведуть таку міжнародну пропаганду, звинувачуючи НАТО. Ми бачимо за витратами, які є і були раніше в країнах НАТО, ніхто до такої війни не готувався. Усі очікували нормальних стосунків із Росією як із партнером, як із країною, яка була партнером НАТО”, — каже експерт.

За його словами, інше питання, найскладніше, полягає в тому, що жертвою нападу, агресії Росії стала країна, яка сама віддала, позбулася ядерної зброї. В Україні був третій у світі арсенал за чисельністю боєголовок.

“Ми зробили приклад для всього людства і показали, що можна жити без ядерної зброї, і це на майбутнє дало шанс людству залишитися без ядерної війни. Але Росія все це перекреслила, і сьогодні в багатьох країнах, у яких є ядерна зброя, жодною мірою її не скорочуватимуть або позбавлятимуться від неї. Тому що приклад Росії показав, що міжнародні закони не діють, і тільки твоє озброєння може тебе захистити. Але найгірше, що навіть ті країни, у яких немає зброї масового знищення, можуть у темну почати її виробляти. Якщо не ядерну, то хімічну і ще якусь, щоб гарантувати свою безпеку на майбутнє”, — підсумував Сергій Джердж.

Читайте також: Президент США міг би запустити план Б для допомоги Україні — лендліз, — Джердж

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський на полях Мюнхенської безпекової конференції заявив, що Європа не готувалася до війни з Росією — на те є низка причин, і на підготовку потрібні роки.

Прямий ефір