Європейський оборонний союз народився відразу після того, як російські війська перетнули кордон України. Про це сказав президент Європейської Ради Шарль Мішель під час виступу на щорічній конференції Європейського оборонного агентства, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ.
На його думку, сьогодні йдеться про переосмислення ролі ЄС не тільки як економічного і політичного союзу.
“Я щиро вірю, що наш оборонний союз, дійсно, народився за кілька годин після того, як російські танки перетнули український кордон, тому що в ті перші години ми ухвалили історичне рішення — відправити зброю в Україну. Рішення, яке неможливо було собі уявити всього кілька днів тому. І ми не звернули назад. І я абсолютно переконаний, що ми повинні розвивати цей імпульс”, — акцентував Мішель.
Він упевнений, що необхідно зміцнити європейський континент, розвиваючи і посилюючи оборонну галузь.
“Ми повинні зміцнити нашу європейську оборону. Сильніша і боєздатна європейська оборона зробить позитивний внесок у глобальні інтереси безпеки, основою якої залишається НАТО. Настав час створити справжній оборонний союз у поєднанні зі справжнім єдиним оборонним ринком”, — зазначив Мішель.
Президент Євроради закликав зосередитися на підтримці України та її народу в боротьбі проти російського агресора.
“Безпека України — це наша безпека. Ми повинні посилити нашу оборону, європейську оборону. Зараз, завтра і в майбутньому. Народ України бореться за свою вільну і суверенну Батьківщину. Але ми знаємо, що вони також борються за наші спільні цінності — мирного, демократичного і процвітаючого Європейського континенту”, — наголосив Мішель.
Він нагадав, що ЄС надав безпрецедентну військову допомогу Україні на 27 млрд євро через Європейський фонд миру та місію військової допомоги.
“Але ми всі знаємо, що потрібно робити більше: більше боєприпасів, більше систем ППО, і швидше. І це обов’язок перед українським народом, але також і перед нашими громадянами. Захищаючи Україну, ми захищаємо себе. І наша безперервна сильна військова підтримка також посилає сигнал партнерам, особливо нашим американським союзникам, про те, що ми ставимося до своєї безпеки серйозніше, ніж будь-коли”, — сказав президент Європейської Ради.
Європейський фонд миру, вважає Шарль Мішель, має залишатися ключовим елементом допомоги Європейського Союзу.
“На мою думку, він має розвиватися в бік більшої кількості придбань і закупівель, а також більшої підтримки нашої європейської оборонної промисловості, яка ставатиме двигуном нашої безпеки. І я маю намір включити цю тему до порядку денного майбутніх засідань Європейської Ради”, — сказав він.
За словами президента Євроради, тільки цього року загальні витрати на оборону всіх країн-членів ЄС становлять близько 270 млрд євро.
“Минулого року чверть загальних витрат на оборону, майже 60 млрд євро, було спрямовано на оборонні інвестиції. Це означає, що в найближчі 10 років ми можемо інвестувати не менше 600 млрд євро. Я вважаю, що різні пріоритети, встановлені нашими державами-членами цього року, дають більш ясну картину. Це унікальна можливість зламати модель фрагментації ринку, попиту і пропозиції”, — заявив Мішель.
Читайте також: Інтеграція оборонних структур і підтримка союзників: ключові заяви зустрічі Ради Україна — НАТО (ВІДЕО)
Нагадаємо, 29 листопада, після засідання Ради Україна — НАТО, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що виступив з ініціативою створення єдиного оборонного комплексу Європейського Союзу, до якого б входили і держави, які претендують на членство в ЄС.