Набули чинності нові правила перетину кордону України

Фото ДПСУ

В Україні 5 серпня набули чинності нові правила посиленого контролю при перетині кордону, запроваджені через поширення у світі нового штаму коронавірусу “Дельта“.

Про це повідомляє UA із посиланням на Державну прикордонну службу України.

Так, іноземцям та особами без громадянства за виключенням окремих категорій як і раніше під час в’їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування від COVID-19, який діє на весь термін перебування в Україні, а також негативний результат ПЛР чи експрестестування на COVID-19, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених, чи відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19 або про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Водночас рішенням уряду визначено, що люди, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, підлягають самоізоляції. Це стосується як громадян України, так і іноземців.

Під самоізоляцію при перетині кордону не підпадають особи, які не досягли 18 років; громадяни України, які виїхали за кордон до 4 серпня 2021 року; члени офіційних делегацій іноземних держав, співробітників міжнародних організацій; працівники диппредставництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні; військовослужбовці збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних сил або прибувають на запрошення Міністерства оборони; учасники ЗНО; водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад.

Також самоізоляції не підлягають ті, хто має документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, та громадяни України, які мають виданий в установленому МОЗ порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини від COVID-19.

Читайте також: Україна отримала понад 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca

Перетин держкордону на в’їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства, які підлягають самоізоляції, без встановленого та активованого мобільного додатка електронного сервісу “Вдома” забороняється. У разі неможливості встановлення мобільного додатка, відмови від його встановлення прикордонники відмовлятимуть таким людям у перетині держкордону.

Окрім цього, самоізоляція передбачена і для громадян, які прибувають із тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та Севастополя. Вона не стосується, зокрема, людей, які не досягли 18 років; працівників представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні; учасників ЗНО; людей, які мають намір вступити до закладів освіти; громадян України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19.

Самоізоляція, обсервація людини у зв’язку з перетинанням держкордону не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрестесту, який проведено після перетину держкордону. Ця норма не стосується тих, хто прибув із Росії, Індії та перебував на їхній території понад 7 днів протягом останніх 14 днів.

Для людей, які прибули з ТОТ у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя, самоізоляція, обсервація не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрестесту, який проведено після перетинання контрольних пунктів в’їзду на ТОТ в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя та виїзду з них.

Посадові особи ДПСУ перевіряють встановлення та активацію мобільного додатка під час перетину держкордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Строк самоізоляції становить 10 днів для людей, які здійснили перетин держкордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду, та розпочинається через 72 години з моменту перетину. Ця норма також не стосується осіб, які прибули з РосіїІндії та перебували на їхній території понад 7 днів протягом останніх 14 днів.

Для громадян, які здійснили перетин держкордону та прибули з Росії, Індії та перебували на їхній території понад 7 днів протягом останніх 14 днів, строк самоізоляції становить 14 днів, яка розпочинається з моменту перетину держкордону та не може бути припинена раніше.

Нагадаємо, що в Україні вперше вакцинували від коронавірусу дітей.

Прямий ефір