На Харків ЗС РФ не наступатимуть суходолом, інформація про загрозу захоплення — російська ІПСО: доводи військового аналітика

Олексій Гетьман. Скріншот: uatv.ua

Теоретично загроза наступу ЗС РФ на Харків є, але практично росіяни не почнуть цього робити тому, що вони повинні будуть сказати на своїх пропагандистських каналах про рішення продовження наступу на Харків. Напевно, вони цього не робитимуть, тому що розуміють, що не зможуть взяти Харків. Вони не можуть взяти Авдіївку Донецької області від 10 жовтня, не можуть вийти на Часів Яр, багато чого не можуть зробити. Про це сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Про який Харків іде розмова? Тому атакувати Харків вони, швидше за все, не будуть. Тому що це не можна буде приховати. А, оголосивши і не захопивши Харків, одразу будуть запитання багатьох всередині РФ, що “ви атакуєте, а де ж результат?”. Тому, найімовірніше, це просто ІПСО. Просто погроза, і реально захопити Харків вони не можуть і наступати на нього по суші, найімовірніше, вони теж не будуть. А розхитати ситуацію в середині міста постійними ракетними атаками вони пробуватимуть робити. Тут інформація не дуже позитивна. Я думаю, що обстріли триватимуть і, можливо, навіть посиляться”, — сказав він.

Аналітик наголосив, що потенційної загрози для Куп’янська та Харкова немає. Інформація про це — російська інформаційно-психологічна спеціальна операція (ІПСО).

“Чомусь іде інформація про те, що там 50-70 тис. росіян, 500 танків, те, що тиражується багатьма каналами. Це трохи дивно, тому що ще наприкінці літа і на початку осені торік була офіційна інформація про те, скільки на північному фланзі Східного фронту (лінія від Куп’янська до Вугледара) було зосереджено на півночі понад 130 тис. живої сили росіян, 2 тис. одиниць важкої техніки, з них приблизно 1000 танків (це третина всіх танків росіян на російсько-українській війні), приблизно 850 ствольної артилерії (це чверть усієї артилерії росіян), приблизно 300-350 реактивних систем залпового вогню (це третина всіх РСЗВ росіян на фронті). Тому це угруповання… я не розумію, чому починають розповідати. Воно що, стало меншим? Було 1000 танків, а стало 500? Мабуть, так підрахували, я думаю, це посилання на наших партнерів, десь це було опубліковано, не знаю де і хто це сказав. Мабуть, на якомусь вузькому напрямку підрахували, що там може бути до 500 танків. Але там 1000 танків”, — розповів Гетьман.

Він пояснив, що для того, щоб окупантам спробувати взяти Куп’янськ, їм треба вийти на річку Оскіл. Вони теоретично це можуть зробити.

“Але, з огляду на те, яке там перебуває угруповання… Правий берег річки Оскіл, західний — це гірський кряж, і це природна фортеця. У ній розташовані наші взводні і ротні опорні пункти, там є артилерія, яка пристріляла всі можливі підходи до цієї річки, і очевидці, які там воюють, розповідають, що шансів форсувати цю річку і вийти, захопити цей гірський кряж у росіян практично немає. Теоретично можна допустити, що вони можуть вийти на лівий берег річки прямо до води, але далі шансів навіть теоретичних у них немає. Тим більше кілька днів тому туди приїжджав генерал Сирський, коли він ще був командувачем Сухопутних військ ЗСУ, і там були певні перестановки. Це трохи завуальована інформація про те, що туди були підтягнуті певні резерви, щоб зміцнити позиції”, — резюмував Олексій Гетьман.

Читайте також: Втрати у противника колосальні, — Євлаш про ситуацію та угруповання ЗС РФ на Куп’янському напрямку

Нагадаємо, як заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, російська армія зосередила на Куп’янському напрямку найбільше угруповання особового складу і танків. Крім групи “Захід”, російські окупанти залучають і групу з охорони кордону “Бєлгород”. За його словами, загальна чисельність танків групи “Захід” на Куп’янському напрямку становить 700 одиниць.

Прямий ефір