Мирна акція “Полудень проти Путіна” здатна поставити хрест на легітимності виборів, — Гудков

Дмитро Гудков. Фото: Facebook

Мирна акція “Полудень проти Путіна” здатна продемонструвати нелегітимність виборів у Росії. Адже кількість голосів нібито за президента РФ Володимира Путіна і явку Кремль “намалює”. Таку думку сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

Низка російських опозиціонерів упродовж кількох місяців закликають росіян, незгодних із диктаторським режимом Володимира Путіна, із війною РФ проти України, взяти участь у мирній акції протесту “Полудень проти Путіна”. Ідея демонстрації полягає в тому, що росіяни, які не підтримують режим, мають з’явитися на виборчі дільниці 17 березня о 12:00, чим і покажуть свою позицію. Акцію підтримав і загиблий опозиційний політик Олексій Навальний у січні 2024 року.

“Якщо є можливість людям продемонструвати, що вони проти Путіна і проти війни, значить, їм треба десь зібратися. Якщо мітинги заборонені, все заборонено, то “Полудень проти Путіна” скасувати вкрай складно. І людей, які прийшли й проти Путіна виступити, і проти війни, бачили б усі. Це одразу ставить хрест на легітимності цих виборів. До чого це призведе — не знаю. До чогось точно призведе. А якщо не виходити, нічого не робити, то Путін призначить себе, проведе інавгурацію, а потім і мобілізацію”, — сказав Гудков.

Політик наголосив, що так звані вибори президента РФ нелегітимні з низки причин, одна з яких — убивство Навального.

“86% Путіну “намалюють” за будь-якої явки. І явку ще намалюють. Ніяких спостерігачів, нічого. Ці вибори нелегітимні, тому що вони відбуваються на окупованих територіях. Ці вибори нелегітимні, тому що в них бере участь людина, яка сидить у кріслі президента 24 роки. Ці вибори нелегітимні, тому що вони порушили Конституцію. Путін порушив її величезну кількість разів, переписав її, зґвалтував. Усі ці вибори нелегітимні, тому що немає жодного незалежного кандидата. І ці вибори нелегітимні, тому що Путін демонстративно вбив головного політичного опонента — Навального”, — резюмував він.

Читайте також: Мирна акція “Полудень проти Путіна” продемонструє, що противників режиму насправді дуже багато, — Мартинов

Прямий ефір