Мир прийде, коли Росія буде згодна з усіма міжнародними принципами, — прем’єр Нідерландів

Марк Рютте. Фото: president.gov.ua

Війна в Україні є глобальним питанням, й учасники Саміту миру, що проходить у Швейцарії, роблять перші кроки до досягнення справедливого миру. Про це сьогодні, 16 червня, під час саміту заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, інформує FREEДОМ.

“Цей процес розпочався рік тому, й зараз ми зібрали 90 країн з усього світу — з Азії, Африки, Ближнього Сходу й інших. Зараз війна в Україні — це глобальне питання. І ми зараз робимо кроки вперед. Ті, хто зібрався за цим столом, мають різні погляди на цю проблему, але ми об’єднані, ми дивимося в одну сторону й ми розуміємо, що треба робити. Ви не можете захоплювати іншу країну, ви не можете викрадати дітей, ви не можете гратися з продовольчою безпекою, ви не можете ставити під загрозу радіаційну безпеку”, — сказав Рютте.

За його словами, учасники саміту дають сильний сигнал українському народові про те, що всі хочуть миру.

“Й ще більший сигнал посилаємо Путіну… Ми всі згодні, що Росія не повинна бути зараз за цим столом. Мир прийде тільки тоді, коли Росія буде згодна з усіма міжнародними принципами та Статутом ООН, що був прийнятий у 1945 році. Ми робимо кроки у напрямку миру, але є дуже багато перешкод на цьому шляху”, — сказав прем’єр-міністр Нідерландів.

Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація.

Прямий ефір