Мусієнко назвав два шляхи для деблокування українських портів

Росія своїми кораблями блокує виходи з українських портів, внаслідок чого у світі може початися гуманітарна криза через брак продовольства. Але є два шляхи, які допоможуть розблокувати порти. Таку думку висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону на телеканалі UA.

За його словами, є два шляхи для розблокування українських портів. Один із них — військовим шляхом. Для цього необхідні комплекси MLRS.

“Зрозуміло, що це істотно посилило б і допомогло. В тому числі й протикорабельні ракети різних типів модифікації, ті ж “Гарпуни”, та інші, які використовуються нашими країнами-партнерами”, — сказав Мусієнко.

Другий спосіб, на його думку, полягає у створенні гуманітарної місії НАТО, ООН та інших міжнародних організацій, які можуть створити безпечний коридор у Чорному морі для того, щоб дозволити торговим судам виконувати безпосередньо пересування зазначеними маршрутами.

“Тобто ця місія, мета якої є продовольча безпека у світі. Мені здається, це абсолютно зрозуміло, гуманітарна мета. Крім цього, я хочу нагадати, що в Чорному морі є як мінімум три країни-члени НАТО. Це Румунія, Болгарія та Туреччина. Тому є кораблі, вони мають свої прибережні зони, свої внутрішні води й так далі”, — пояснив експерт.

Прямий ефір