Міністри оборони країн НАТО обговорили підтримку України — заяви та результат

Засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони 15.02.2024. Фото: mil.gov.ua

Сьогодні, 15 лютого, міністри оборони країн НАТО зібралися в Брюсселі (Бельгія), щоб обговорити підтримку України та безпеку Північноатлантичного альянсу. Міністр оборони України Рустем Умєров приєднався до засідання віртуально. Як заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, європейські члени блоку, а також Канада, вже збільшили свої оборонні витрати до рекордного рівня, повідомляє FREEДОМ.

“Стаття п’ята, яка передбачає “зобов’язання захищати всіх союзників і що напад на одного союзника буде нападом на всіх”, є ядром НАТО, серцем НАТО, і, звісно, це стосується всіх союзників. Тому що ми знаємо, що будь-яке припущення про те, що ми не перебуваємо тут, щоб захищати всіх союзників, підірве безпеку всіх нас і поставить під загрозу наших солдатів, які перебувають на передовій, захищаючи нас і весь Альянс. Отже, принцип “один за всіх, усі за одного” застосовний до всіх союзників, і це — серце НАТО”, — запевнив генсек.

Крім цього, на засіданні Ради Україна — НАТО ухвалили рішення створити нову структуру, яка забезпечить тіснішу взаємодію Сил оборони України з Альянсом. Столтенберг не став повідомляти деталей, але наголосив, що такий центр дасть змогу Україні ділитися своїм реальним бойовим досвідом, а також навчатися і тренуватися з військовими НАТО.

Також генсек зазначив, що за останні кілька днів союзники, зокрема Канада, Фінляндія та Норвегія, анонсували нові пакети військової допомоги Україні, до яких входить обладнання та комплектувальні для F-16, плюс засоби протиповітряної оборони. Крім цього, партнери поставили за мету зібрати для України мільйон безпілотників. А ще домовилися про створення коаліції з розмінування.

“Зараз основна увага приділяється допомозі Україні, де йде війна. Ми маємо переконатися, що утримаємо Росію від подальших кроків і покладемо край цій війні. Дуже важливо, щоб Україна виграла цю війну, і щоб Росія побачила, що всі її дії мають наслідки”, — заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

“Охорона кордонів, оборона — важливе завдання для всіх прифронтових країн. Ми підписали угоду з нашими литовськими та естонськими колегами про координацію дій на балтійських лініях оборони. У кожної країни, звичайно, свої конкретні плани. Але разом із цим координація дій є частиною Угоди про балтійські лінії оборони. А по-друге, кордон з Росією і з Білоруссю має бути закритий”, — повідомив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.

“Ми знаємо, що Путін нарощує свою воєнну економіку. Він підштовхує все населення своєї країни до участі в цій війні. Нам необхідно переконатися, що всі цивілізовані країни готові підтримувати Україну. Ми це робили від першого дня і до того, як почалося це російське вторгнення. І ми це робитимемо до самого кінця”, — сказав міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

Як написав Умєров у соцмережі Х, створення спільного центру навчання України і НАТО допоможе розробляти нові технологічні підходи і підготовку до майбутніх загроз. Міністр оборони України назвав створення такого центру одним із головних досягнень другого засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів оборони.

Читайте також: Путін — єдина людина на планеті, яку мучить спокуса випробувати, чи буде задіяна 5-та стаття Статуту НАТО, — Тайм

Нагадаємо, 14 лютого у Брюсселі відбулося 19-те засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Головними темами зустрічі були зміцнення протиповітряної оборони, постачання амуніції та тренування українських пілотів на літаках F-16.

Прямий ефір