Путін — єдина людина на планеті, яку мучить спокуса випробувати, чи буде задіяна 5-та стаття Статуту НАТО, — Тайм

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Країнам Балтії та Північної Європи час закрити доступ усьому російському на свою територію. Загрози “русского мира” давно стали очевидними для всіх. У президента РФ Володимира Путіна є спокуса перевірити, як буде використана 5-та стаття Статуту НАТО в разі російської агресії. Таку думку сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив естонський політолог Пеетер Тайм.

“На нашій планеті Земля є тільки одна людина, яка найбільше цим питанням стурбована, вона єдина, яка цим питанням стурбована найбільше. Це світовий терорист номер один на прізвище Путін. Його мучить уже 10 чи більше років спокуса випробувати, протестувати це. І, як кажуть багато джерел, усе-таки дуже серйозно наприкінці 2021 року — 2022 року в так званій Раді безпеки, назвемо це в кремлівській зграї, були на столі варіанти почати воєнну операцію, агресію повномасштабну щодо України або балтійських країн. Це було на столі, дуже багато джерел про це говорять. Правда це чи ні — це вже неважливо зараз”, — сказав він.

Політолог уточнив, важливо тільки те, що все-таки інформація просочується про те, що навіть терорист № 1 за місяць або два після початку широкомасштабної агресії проти України висловлював жаль про те, що він напав на Україну.

“Цей жаль полягав у тому, що він першим напав на Україну, тому що він отримав від України по зубах, треба було все-таки починати з більш так званих слабких країн. І заодно можна було б спробувати тезу “а чи ви воюватимете за Нарву?”. Це питання американському солдату. Тобто це спокуса, питання — чи буде задіяна 5-та стаття — звісно, дуже велика проблема”, — каже Тайм.

Але, за його словами, всі останні роки, особливо після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, в Естонії та інших країнах Балтії дуже серйозно готуються до можливої російської агресії проти них.

“Ми усвідомлюємо, особливо після 24 лютого 2022 року, що цей божевільний може зробити все. По-моєму, нас рятуєте тільки ви зараз. Факт, що ви, ваша країна так боретеся з російським агресором, так даєте йому по зубах, трішечки відтерміновує російську агресію щодо балтійських країн”, — резюмував Пеетер Тайм.

Читайте також: Естонія позбуватиметься всього совкового ще активніше і наполегливіше, — естонський політолог про реакцію на розшук Росією політиків країн Балтії

Нагадаємо, експерт з питань національної безпеки Іван Варченко висловив думку, що відбулася найсерйозніша, найсуттєвіша еволюція готовності країн НАТО протистояти загрозам з боку РФ. Члени Північноатлантичного альянсу готові до швидкої відсічі та жорсткої реакції на агресію Росії.

Прямий ефір