Мінфін РФ хоче змусити Кадирова економити або відмовитися від дотацій для Чечні (ВІДЕО)

Рамзан Кадиров. Скріншот: t.me/RKadyrov_95

Мінфін РФ хоче змусити економити або відмовитися від дотацій глав чотирьох регіонів Росії — Чечні, Інгушетії, Дагестану й Тиви, а також окупаційних адміністрацій захоплених російською армією територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Головні вимоги — не збільшувати кількість чиновників й менше витрачати на соціальні програми, повідомляє FREEДОМ.

“Заодно потрібно пообіцяти підвищити збирання податків. Нарешті, надалі їм доведеться надавати регіональні бюджети на узгодження до Міністерства фінансів РФ та не ухвалювати без схвалення Москви законів й постанов, що можуть вплинути на рівень витрат”, — зазначає “Радіо Свобода”.

Президент РФ Володимир Путін підписав бюджет на 2024 рік. Третина коштів із держскарбниці піде на війну проти України, тому видатки на освіту, охорону здоров’я та соцпрограми очікувано скоротяться. І насамперед економити доведеться регіонам. Жителі Інгушетії, Дагестану, Тиви та Чечні повинні будуть затягнути паски.

“Попри те, що частка Чечні в розподілених дотаціях зросте, сума зменшиться, до того ж істотно. На цей рік було заплановано 43 мільярди рублів, а на наступний — 34,7 мільярда. І це при тому, що рубль навіть наприкінці 2023 року далеко не той, що був на початку. А про 2024-й і говорити нема чого. Що можна буде собі дозволити на ці мільярди, можна тільки здогадуватися”, — ідеться в публікації видання “Радіо Свобода”.

Опинитися в цьому списку особливо образливо для глави Чечні Рамзана Кадирова, який економити не звик. Його сім’я десятиліттями користується фактично необмеженою владою в Чечні та живе в небаченій навіть для російських олігархів розкоші. А заборона на нові посади — взагалі особиста образа Кадирова. Усі його близькі та далекі родичі обіймають високі державні посади.

Наприклад, нещодавно 16-річного сина Кадирова Адама призначили куратором батальйону імені шейха Мансура. Цей підрозділ входить до складу Міноборони Росії. Його очолює Руслан Геремеєв, якого підозрюють у причетності до організації вбивства Бориса Нємцова.

“Вони всі — велика путінська каша. Усі російські чиновники один одному брати, друзі. Вони один з одним співпрацюють. Тому їм без різниці, кого нагороджувати… Це те саме, як Путін і Шойгу. А це просто відбувається на північнокавказькому локальному рівні”, — зазначив головний редактор руху “Адат” Байсангур Янгулбаєв.

Ініціатива Мінфіну РФ Кадирову безумовно не сподобається. Як розвиватиметься ситуація — поки неясно, кажуть експерти. З одного боку, грошей у бюджеті немає, а з іншого — лояльність глави Чечні ґрунтується виключно на щедрих дотаціях з Москви.

Читайте також: Дотації з Кремля йдуть не на розвиток Чечні, а на підтримку диктатури Кадирова — подробиці від Янгулбаєва

Раніше російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко висловив думку, що багатство і зухвала поведінка глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова пояснюється тим, що він забезпечує вірність регіону режиму президента РФ Володимира Путіна. Кадирову прощаються промахи його гвардії на війні в Україні, приниження російських чиновників, убивства “кадировцями” людей не тільки в Чечні, але й у Росії тощо.

Прямий ефір