Масовані атаки на Україну: коли у Путіна закінчаться ракети (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: kor.ill.in.ua

Для масованих ракетних атак по всій Україні лише протягом доби 10 жовтня Росія запустила щонайменше 83 ракети різних видів. За даними видання Forbes, на цю атаку проти України президент РФ Володимир Путін виклав з бюджетної кишені від 400 до 700 млн рублів, повідомляє FREEДОМ.

За гроші російських платників податків Кремль продовжує терор мирного населення України, щодня випускаючи десятки ракет. Водночас більшість із них — не високоточні, розповідають експерти.

“Масований ракетний удар по Україні — це прояв слабкості, це розуміння того, що фактично війна програна Російською Федерацією. Вони б’ють не високоточним озброєнням, а звичайними ракетами з установок С-300, по громадянах, людних місцях для того, щоб посіяти паніку. Навіть ті 80 ракет, які були випущені вчора, свідчать про те, що високоточної зброї в Росії дуже мало, тому що були — наголошую — запущені ракети не високоточні”, — каже політолог, аналітик Олексій Буряченко.

Успішний контрнаступ української армії, провал Росії на фронті, жорстка санкційна політика розлючують Путіна, адже сили російської армії закінчуються, так само як і кількість озброєння.

“Ми спостерігаємо, що два-три місяці удари ракетами нового покоління, які є в Росії, проводяться дедалі рідше і рідше — це ракети “Калібр”, це ракети “Онікс”. Стріляють старими ракетами. І через втрати російської авіації ми бачимо, що вони в зону дії наших ППО заходять рідко, стріляють переважно з території Російської Федерації. У перший день я хочу нагадати: росіяни вистріляли 160 ракет по території України. А потім ця кількість ставала дедалі меншою”, — сказав експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко в ефірі “Настоящего времени”.

Ракети в Росії закінчуються, а нові виготовити не вдасться. Причина — жорстка санкційна політика Заходу щодо країни агресора, розповідають експерти.

“Щоб отримувати нові високоточні ракети, потрібні ті чипи, які якраз перебувають під санкціями. Тобто ми можемо сміливо і впевнено констатувати, що санкційний вплив на Російську Федерацію справді є значним. Він на 90% зупинив машинобудування — це їхня статистика. У них зупинилися абсолютно всі високоточні галузі та, звичайно, серед них військова сфера. Вони за фактом уже не можуть виробляти ні танки, ні бронетранспортери, ні тим паче високоточні ракети”, — сказав Буряченко.

Електронне наповнення високоточної російської зброї постачалося західними партнерами. У розрізі санкцій це більше не можливо. Йдеться про різні чипи, блоки управління та електронні плати. Вісім санкційних пакетів уже запроваджено, проте на цьому в ЄС не зупиняться. У Єврокомісії офіційно оголосили про запровадження вторинних санкцій проти Росії.

“Ми розробили вісім пакетів санкцій і на прикладі кожного вчилися, як закривати “лазівки” ухилення від них. Ми зараз виходимо з черговим пакетом, який передбачає заходи, як зробити ці ухилення неможливими”, — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції у Таллінні.

Водночас західні партнери зазначають, що й надалі підтримуватимуть Україну. У телефонній розмові з главою Української держави Володимиром Зеленським американський президент Джо Байден зазначив, що США продовжать свою роботу із союзниками щодо притягнення Росії до відповідальності, запровадження санкцій та надання гуманітарної, фінансової та військової допомоги Україні, включно з передовими системами протиповітряної оборони.

Читайте також: “Росія вичерпала свій ресурс”: експерт оцінив здатність військ РФ проводити масштабні наступи

Прямий ефір