Мародерство, гуманітарна криза і байдужість влади: що відбувається в затоплених регіонах Росії (ВІДЕО)

Орськ, Росія, 19 квітня 2024 року. Фото: gettyimages.com

Росію затоплює вже майже два тижні. І поки в Кремлі відмовчуються, постраждалі від великої води скаржаться на нашестя мародерів, дефіцит питної води, спалахи кишкової палички. Жителі Орська збирають дощову воду, черпають її з калюж. Щоб прогодувати сім’ю харчуються викинутою рибою, передає FREEДОМ.

“Ні машин, ні човнів, ніякої гуманітарної допомоги”, каже мешканка Орська.

Масштабний паводок у Росії зачепив уже понад 40 регіонів. За офіційними даними, затоплено 18 тис. будинків. Але “велика вода” продовжує прибувати.

“Просто немає впевненості в тому, що тобі хтось допоможе”, скаржиться росіянка.

Місцеві жителі показують наслідки стихії зруйновані будинки, дороги. Постраждалі від паводка розповідають рятуються самотужки, допомоги від влади немає.

“Ніхто нічого нам не допомагає. Ніякої техніки, ніяких рятувальників нікого. Все самі…”, каже місцева жителька.

В Орську, куди вода першою почала прибувати, виникла гуманітарна криза.

“Куди не прийду нічого не дістається: ні продуктів, ні одягу”, нарікає постраждала Валентина Петрівна.

Городяни скаржаться, що місцеві чиновники не забезпечили мешканців питною водою і предметами першої потреби.

“Підійшли попросити баклажку води нам відмовили. Сказали, щоб стояли в загальній черзі. Питної води, в принципі, немає”, каже місцева жителька.

Водовози в Орськ не приїхали навіть через 12 днів після прориву дамби. Люди почали збирати дощову воду, також черпають її з калюж.

“Через паводок у місті виник дефіцит товару першої потреби”, з випуску “RTVI НОВИНИ”.

Голодні громадяни почали шукати рибу в полях, її викинуло течією.

У російському Міністерстві охорони здоров’я тим часом зафіксували спалах кишкової інфекції. На лікарняному ліжку опинилися 18 осіб.

Оскільки частина міста не має централізованої каналізації, це також може призвести до масових захворювань.

“У нас немає каналізації. У нас вигрібні ями. У когось дві, у когось три… Це все піднімається. Не знаю, коли туди [в будинок] можна зайти з дітьми. Туди до кінця року, мені здається, можна навіть не заходити”, каже мешканка Орська Олександра.

Щоб знизити градус напруги серед громадян, влада пообіцяла виплатити компенсацію по 10 тис. рублів.

“10 тис. рублів… Як я кажу в інтерв’ю я промовчу. Але я б їм запхала ці 10 тис. в єдине місце… Ось правда! Ось що він хоче на ці 10 тис., якщо в мене чоловік працює 40 тис. отримує. Ми їдемо і продуктами закуповуємося, дітям щось купуємо, і п’ять тис. рублів залишається, а він по 10 тис. дає. Це смішно”, пояснює мешканка Орська.

Затоплені вулиці та будинки поліція не охороняє. Населені пункти, що страждають від стихії, атакують мародери.

“Почали орудувати мародери у великій кількості. Знаєте, траплялися такі, що одягали майки МНС і ходили по дачних кооперативах”, розповідає місцевий житель.

У регіон із зараженою водою, розмитими дорогами і затопленими будинками, що кишить мародерами, ніхто з кремлівського керівництва не приїхав. Компенсації за втрачене майно і здоров’я досі не призначено.

“Сумно, звичайно, що нікому ми не потрібні виявилися”, каже мешканка Орська.

Читайте також: “Настрої у людей занепадницькі, але мотивації до дій немає”: про ситуацію з повінню в РФ розповіла Пелевіна

Нагадаємо, у Росії — наймасштабніша повінь з початку XXI століття. Так, 5 квітня в російському місті Орськ Оренбурзької області прорвало насипну дамбу на річці Урал. Місто почало затоплювати. 6 квітня прорвало другу дамбу, внаслідок чого ситуація почала погіршуватися і в обласному центрі — Оренбурзі. Далі від паводків рівень води підвищився в річці Тобол — почало затоплювати Курганську область. У Томську обвалилася частина дамби, що відокремлює річку Томь, — вода хлинула в обласний центр.

Прямий ефір