Головне питання цієї весни: коли та як закінчиться російсько-українська війна. Захід активно підтримує Україну на шляху до перемоги. Проте погляди на те, що саме можна вважати такою перемогою, відрізняються, інформує UA.
Світ одностайний у тому, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплине на всіх без винятку. Інфляція, голод, паливна та продовольча криза. Щоб не допустити глобальної катастрофи, слід зупинити війну. Деякі західні політики пропонують, як їм здається, швидкий і безболісний спосіб.
“Переговори (між Україною та Росією, — ред.) мають розпочатися у наступні два місяці, перш ніж трапляться катаклізми та напруження, які буде непросто подолати. Ідеальний варіант — щоб лінією розмежування було повернення до статус-кво на момент початку війни”, — заявив колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер.
Саме словосполучення “перемога України” для іноземних політиків може мати різне значення. Для одних це повне відновлення суверенітету України, зокрема, повернення Криму та Донбасу. Для інших, судячи з свіжої статті в The New York Times, достатньо буде, якщо російські війська повернуться на позиції 23 лютого.
“Саме українці повинні ухвалювати важкі рішення: вони борються, помирають і втрачають свої будинки внаслідок російської агресії, і саме вони повинні вирішувати, як може виглядати закінчення війни. Якщо конфлікт все ж таки призведе до реальних переговорів, українським лідерам доведеться ухвалювати болючі територіальні рішення, яких вимагатиме будь-який компроміс”, — йдеться у статті The New York Times.
“Болючі територіальні рішення”, на думку президента Франції Макрона, потрібні, щоб “зберегти Путіну обличчя”. Мовляв, програш у війні тільки більше розлютить Росію, і вона захоче мститися з новою силою. Саме тому Макрон закликає українську владу поступитися.
Політолог Олександр Краєв зазначає, що теорія Макрона та Шольца про “збереження обличчя Путіна” — це не що інше, як “піддавки в його ядерному шантажі”. Тому що, за його словами, єдина причина зберігати обличчя Путіна — це не допустити третю світову війну із застосуванням ядерної зброї.
Але саме поступки можуть мотивувати Путіна захопити частину ще якоїсь держави. Після окупації Криму та розв’язання бойових дій на Донбасі Захід відреагував формально — все обмежилося резолюціями, які РФ і не думала виконувати, та запевненнями про невизнання Криму російським. Тоді Кремль вирішив, що і вторгнення в Україну йому зійде з рук.
“Стратегія стримування, якщо ви хочете “зберегти обличчя Путіна”, не працює. Працює стратегія оборонної ініціативи, фактично те, що робив Рейган. Якщо Радянський Союз, а зараз Росія, загрожує ядерною війною, давайте їм покажемо, що ми готові вдарити у відповідь. Давайте їм покажемо, що хуліган не може просто загрожувати всім, і йому не підкоряться”, — акцентує Краєв.
Нагадаємо, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі марафону українських телеканалів заявив, що якщо країна-агресор РФ не програє у війні проти України, то розпочнеться третя світова війна.
Читайте також:
Російські війська не припиняють штурм Сєвєродонецька — як живе місто під обстрілами
242 дитини загинули в Україні внаслідок російської агресії — дані ювенальних прокурорів
Заборонили продавати валюту та переводити її за кордон: як РФ утримує рубль на плаву