Литва одна з тих, хто говорить, що потрібно постачати до України і танки, і літаки, і далекобійну артилерію, — Лінкявічюс

Лінас Лінкявічюс. Фото: delfi.lt

Україні потрібно звільнити свої землі, повернути вкрадене росіянами, тому Литві не потрібно обмежувати себе в допомозі Україні. Таку думку сьогодні, 26 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив литовський політик, міністр закордонних справ Литовської Республіки (2012-2020 рр.) Лінас Лінкявічюс.

“За логікою, якщо очистити Україну від Росії, як ми розуміємо, звільнити всі землі, всі вкрадені території, окуповані, анексовані — це було б закінченням війни. Усі це, звичайно, дуже добре розуміють. І шлях до цього — військова допомога, все вирішується на полі бою. До речі, тут є великі резерви, оскільки ми теж одні з тих, які весь час постійно говоримо, що не треба себе обмежувати в цій допомозі. Тому що дев’ять пакетів, скажімо, санкцій — це теж багато про що говорить, як багато цих пакетів, як усе-таки не вичерпано ще потенціал цього тиску. Те ж саме можна сказати про озброєння. Весь час якісь обмеження, щоб наступальної зброї не було, про діаметр дії, скажімо, далекобійної артилерії. Тож тут можна багато про що міркувати. Ми одні з тих, хто каже, що потрібно постачати до України і танки, і літаки, і далекобійну артилерію, оскільки тут ідеться про те, що треба звільнити всю територію України. А як ви сказали, скажімо, звільнити від Росії, можна по-різному висловлюватися, але суть цього не змінюється”, — заявив він.

Крім того, за словами Лінкявічюса, за темпами надання допомоги Україні видно, що в самій Литві потрібно збільшувати й обіг військової промисловості. Але посилення своєї оборони Литва планує в контексті НАТО.

Читайте також: Литва бачить своє завдання — згуртувати коаліцію політичної підтримки України, — Лінкявічюс

Як повідомлялося раніше, країни Балтії активно допомагають Україні вистояти та перемогти у війні від першого дня повномасштабного вторгнення Росії. Вводять санкції, надають гуманітарну та військову допомогу. За рейтингом видання Forbes, Латвія, Литва та Естонія увійшли до шістки найдружніших до України країн поряд із Польщею, США та Великою Британією. Країни Балтії планують надавати підтримку і наступного року.

Прямий ефір