Лукашенко за депортацію українських дітей також має бути видано ордер на арешт Міжнародним кримінальним судом, — Вячорка

Франак Вячорка. Фото: belsat.eu

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко має понести відповідальність за депортацію українських дітей, багато з яких перебувають у білоруських таборах. Разом із ним має понести відповідальність і його оточення, включно з організацією Червоний Хрест. Про це сьогодні, 26 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка.

“Лукашенко за депортацію українських дітей також має бути видано ордер на арешт Міжнародним кримінальним судом (МКС). Станеться це наступного місяця або за кілька місяців ми не знаємо, але ми доведемо справу до кінця”, — вважає він.

Лукашенко повинен понести відповідальність за цей злочин не поодинці — його оточення, а також білоруський Червоний Хрест повинні також бути засуджені за злодіяння, упевнений Вячорка. 

“Частина дітей залишається в Білорусі та відбувається це з особистої згоди Лукашенка. Більшість — сироти. Частина з них повертаються в Росію. Це покривається оточенням Лукашенка. У цьому бере участь Червоний Хрест. Тому одна з компаній, які ми проводимо — це позбавлення акредитації білоруського Червоного Хреста в міжнародній асоціації Червоного Хреста. Тобто організація, яка повинна захищати людей, боротися за права людини й допомагати бере участь у злочині. Вони також співучасники й також мають понести відповідальність разом із Лукашенком”, — пояснив він. 

Лукашенко стурбований тим фактом, що він може бути засуджений Міжнародним кримінальним судом (МКС) Гааги (Нідерланди) за депортацію українських дітей.

“Перспектива Гааги Лукашенка дуже турбує. Можливо, він не усвідомлював, що за всі злочини доводиться відповідати. Адже раніше його злочини залишалися всередині Білорусі, міжнародна спільнота мовчала, і він сподівався також зіскочити. Але увага до вивезення дітей у міжнародної спільноти така величезна й ім’я Лукашенка звучить так часто, що він починає розуміти, що Гаага чекає. Це створює напругу і всередині його близького оточення. Я думаю, що вони продумують тактику як виправдатися, захиститися, піти від відповідальності”, — розповів радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської.

Читайте також:Путін використовує Білорусь для викрадення українських дітей: роль Лукашенка оцінили правозахисники

Прямий ефір