Льотчики ЗСУ освоять F-16 у найкоротший термін — за 4 місяці, — Ступак

Іван Ступак. Скріншот: uatv.ua

Партнери передають зброю Україні за зростанням і історія з постачанням західних літаків вже вирішується позитивно. Про це заявив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак сьогодні, 1 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що цьому сприяє те, що українські військові виконують взяті зобов’язання не завдавати ударів по території РФ за допомогою західного озброєння. І це відкриває двері для нових постачань.

“Були такі побоювання, що українські військовослужбовці насамперед вирішать випробувати далекобійні ракети на території РФ. І щодня українські військові показують, що ті правила, які були встановлені, вони виконуються. І зайве підтвердження цього є те, що з літаками історія вирішилася позитивно”, — сказав Ступак.

Він також додав, що українських льотчиків готові навчитися управління F-16 за 4 місяці, адже бійці ЗСУ показали, що освоюють західну техніку в найкоротший термін.

“Перші терміни, які з’явилися у відкритому доступі, це 40 місяців. Потім була інформація, що можна вкластися в термін підготовки 18 місяців плюс стільки часу на передачу. І ось тепер останні цифри, які звучать, — це чотири місяці”, — додав Ступак.

Читайте також: Україна в очікуванні F-16: експерти розбиралися у перевагах американських винищувачів

Прямий ефір