Літаки F-16 — це проміжна стадія, Україна отримає і більш модернізовані машини, — Криволап

Винищувач F-16. Фото: lockheedmartin.com

Літаки F-16 є проміжним етапом, Україна отримає більш модернізовані машини, підтримка буде ще масштабнішою. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів Костянтин Криволап, авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов”.

За його словами, у майбутньому Україна отримуватиме підтримку від своїх партнерів щодо подальшої модернізації літаків, щоб досягти серйозного рівня модернізації.

“Не виключаю можливості отримання у майбутньому літаків F-35 чи інших наступних моделей. Україна швидко розвивається та активно освоює наявну техніку, застосовуючи її у різних військових операціях”, — сказав Криволап.

Він також порівняв російський Су-35 та F-16 та зазначив, що повітряний бій не є найважливішим аспектом.

“Я вважаю, що Су-35 не зможе повноцінно протистояти F-16. Вони мають деякі схожі характеристики радарів і дальності дії ракет. Однак F-16 — це система, яка функціонує в контексті платформи спільно з іншими літаками, що літають поряд або в одному повітряному просторі. Він має компактніші розміри, і його складніше виявити засобами ракетних локаторів, встановлених на Су-35”, — додав авіаційний експерт.

Криволап наголосив, що найважливішим аспектом є те, що F-16 здатний діяти на великих відстанях.

“Перші F-16 атакують ППО та засоби радіоелектронної боротьби, а наступні завдають ударів по наземних об’єктах, включно з кораблями. Крім того, F-16 може забезпечувати прикриття іншим винищувачам, які займаються завданнями повітряного бою”, — пояснив гість ефіру.

Читайте також: Надання F-16 Україні є пріоритетом для США — заява представника Держдепу

Як повідомлялося, 21 травня президент США Джо Байден офіційно підтвердив, що американські військові почнуть тренувати українських льотчиків для F-16. Про це він сказав під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на полях саміту “Великої сімки” (G7).

Читайте також: Винищувачі F-16 значно збільшать можливості української авіації — розбір експерта

Прямий ефір