Обмін на Медведчука: лідери “Азову” та частина захисників Маріуполя повернулися з російського полону (ВІДЕО)

Звільнені "азовці". Фото: president.gov.ua

Увечері 21 вересня в межах обміну полоненими до України з російського полону повернулися українські захисники Маріуполя, зокрема лідери полку “Азов”, повідомляє FREEДОМ.

“Нарешті ми змогли повернути ще частину захисників Маріуполя, зокрема бійців полку “Азов”. Сьогодні ввечері відбувся обмін, якого ми так довго чекали”, — повідомив колишній командир полку “Азов” Максим Жорін.

“Відбувся великий обмін полоненими. Він пройшов у кілька етапів і у дуже різних локаціях. З російського полону ми повернули 215 людей. Це військові, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, ТРОшники, митники, цивільні… Серед них – офіцери, командири, Герої України, захисники “Азовсталі” і вагітні жінки-військові”, — розповів глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

Він зазначив, що, зокрема, з полону повернулися командири “Азову”: Денис Прокопенко (позивний “Редіс”), Святослав Паламар (позивний “Калина”), Сергій Волинський “Волина”, Денис Шлега, Олег Хоменко.

“Це результат особистих домовленостей президента Зеленського з президентом Ердоганом”, — уточнив Єрмак.

Також, судячи з фотографій, що з’являються в ЗМІ та соцмережах, були звільнені:

  • керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін;
  • парамедик Катерина Поліщук (позивний “Пташка”).

Крім того, серед звільнених — 10 іноземців, які воювали за Україну, вони вже перебувають в місті Ер-Ріяд. Прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс повідомила, що з полону були звільнені п’ятеро громадян Великої Британії, яких раніше тримали в РФ.

“Ми обміняли 200 наших героїв на Медведчука, який вже дав усі можливі свідчення слідству. А 5 героїв-командирів “Азовсталі” – на 55 російських полонених, які не мають для нас жодного інтересу. Це був складний процес. Маємо 215 звільнених”, — наголосив Андрій Єрмак.

Звільнені “азовці”. Фото: president.gov.ua
Звільнені “азовці”. Фото: president.gov.ua
Звільнені “азовці”. Фото: president.gov.ua
Прямий ефір