Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін має три пріоритетні теми, які він, ймовірно, збирається обговорити з Путіним у Москві і досягти успіху. Про це сьогодні, 21 березня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказала юристка, засновниця “Ліги антитрасту”, держуповноважена АМКУ (2015-2019 рр.) Агія Загребельська.
Вона припускає, що під час московського візиту лідера Китаю сторони підпишуть низку двосторонніх угод, які, найімовірніше, насамперед стосуватимуться енергетичних ресурсів.
“Це дуже потрібний і корисний для Китайської Народної Республіки напрямок взаємодії з Росією. Китай хоче отримувати дешеві ресурси. Відповідно, Росія є для нього хорошим джерелом дешевих ресурсів: китайська екологія не псується — псується російська екологія, російські люди працюють за шкідливих умов праці, російські люди розбазарюють свої надра”, — коментує Загребельська.
Вона також вважає, що переговори стосуватимуться військової співпраці, й Китай зможе тепер отримати доступ до російських військових секретів.
“Китай давно хотів отримати доступ до певних російських креслень у тому, що стосується авіації, конструювання важкої техніки, певних видів високоточної зброї. Зараз для Китаю виникла унікальна можливість, коли він може засунути руку глибоко-глибоко не лише у фінансову кишеню Росії, але й у кишеню всіх її військових секретів, які раніше Росія від нього приховувала… Я думаю, що Китай отримає доступ до найбажаніших для нього та недоступних колись військових російських таємниць”, — вважає гостя ефіру.
Третьою важливою для Китаю темою переговорів у Москві Загребельська вважає Арктику.
“Китай вважає себе арктичною країною, хоча це звучить трохи незвично і екзотично, але він про це говорить… І я думаю, що третя основна частина цих економічних партнерських переговорів, якщо це можна назвати партнерством, йтиме про спільний доступ до Арктики і спільні проєкти на арктичній території”, — припустила засновниця “Ліги антитрасту”.
Коментуючи візит Сі Цзіньпіна до Росії в цілому, Загребельська зазначила, що китайський лідер почувається там, як удома.
“Російська залежність від Китайської Народної Республіки та персональна залежність Путіна від Сі Цзіньпіна настільки висока, що я не думаю, що Сі Цзіньпін розглядає це як візит на гостини. Вони це радше розглядають як візит на свою територію, але ще не до кінця юридично оформлену”, — зазначила Агія Загребельська.
Читайте також: “Китай дбає лише про свої інтереси, решта його не цікавить”: чи допоможе Пекін обходити Росії санкції — думка Пендзина