Китай допомагає РФ забезпечити присутність на полицях хоч якихось товарів, — Пендзин

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

Основним джерелом імпорту товарів у Росії сьогодні є Китай: росіянам, які звикли до європейської якості, доводиться платити більше за менш якісний товар. Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Забезпечення присутності тих чи інших товарів на полицях магазинів — це тема, з якою точно не зможе впоратися місцева промисловість. Тобто у будь-якому разі досить активно необхідний імпорт. Сьогодні основним джерелом імпорту товарів у РФ є Китай. Але, по-перше, якість китайських товарів для європейського та американського ринку та якість китайських товарів для російського ринку — це дві великі різниці. Я думаю, що росіяни з цим вже досить добре познайомилися”, — сказав він.

Економіст також зазначив, що, в умовах масового наступу китайського виробника на російський ринок, про здешевлення одиниці товару не йдеться.

“Немає внутрішньої конкуренції з високоякісними товарами з Європейського Союзу, є конкуренція з відсутнім виробництвом у РФ. Тому, як наслідок, за менш якісний товар гіршого зовнішнього вигляду росіянам доводиться платити стільки ж, а то й більше, ніж вони платили за аналогічний європейський товар. Тож саме таким чином на сьогодні відбувається наповнення російського ринку імпортом. А це, ну, єдиний спосіб сьогодні забезпечити присутність на полицях хоч якихось товарів”, — сказав Пендзин.

Економіст констатував, що Росії хронічно не вистачає грошей на покращення життя своїх громадян: на шкоду цьому левову частку коштів із бюджету відправляють на війну проти України.

Читайте також: Китайські бренди активно взялися за поглинання російського ринку — розбір економіста

Як повідомлялося раніше, Китай нарощує продажі в Росію верстатів та інших технологій, пише Associated Press, посилаючись на дані розвідки США. Так, у 2023 році приблизно 90% мікроелектроніки надійшло до РФ із Китаю. Їх Росія використовує для виробництва ракет, танків і літаків. Водночас у США заявили про “значні наслідки”, якщо китайські фірми допомагатимуть Росії у війні проти України.

Прямий ефір