Кремль не реагує на кризи в країні: приклад —погром у Дагестані (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Масові антиєврейські демонстрації у Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарії та Дагестані. Спалахи антисемітизму фіксують у різних регіонах Росії. Від закликів у соцмережах росіяни перейшли до погромів та насильства. А держава не робить жодних дій, щоб вирішити кризу, передає FREEДОМ.

Головний висновок із заяв російської влади з приводу антисемітських погромів і демонстрацій у країні — кілька постів у Telegram-каналах можуть дестабілізувати обстановку і призвести до масових заворушень, на які влада — як місцева, так і федеральна — не може адекватно відреагувати.

“Погром у Дагестані — епізод банкрутства путінської моделі багатонаціональності, яку Путін протиставляв західному мультикультуралізму. Путіну до певного часу було зручно спиратися не на освічених городян мегаполісів, а на діаспори та етнократії, які забезпечували йому 99%. Але стабільність виявилася фіктивною: така держава не здатна реагувати на реальну міжнародну кризу”, — заявив Олег Кашин, публіцист, у коментарі проєкту “Можем объяснить”.

Єврейські погроми були поширеною практикою ще за часів Російської імперії. Тоді їхніми ідеологами були не так світська влада, як Російська православна церква. У сучасному суспільстві такі настрої культивує кремлівська пропаганда. Напад ХАМАС на Ізраїль став приводом для спалаху антисемітизму у РФ. Москва демонстративно та публічно підтримала бойовиків ХАМАС. Антисемітам дали зрозуміти — їхні ідеї соціально-схвалювані.

“Для всієї Росії, від Московського царства до Російської Федерації, антисемітизм є інструментом рук політичних діячів, які у Кремлі. І завжди побутовий антисемітизм — завжди підігрівається російською владою. Завжди Кремль руками корисних ідіотів насправді творив прецеденти побиття, знищення, вбивства євреїв, погромів. Щоб знизити градус напруги у власному народі”, — вважає історик Олександр Алфьоров.

Ще однією причиною спалаху антисемітизму у Росії експерти називають розмивання державної монополії на насильство. Самосуди у ПВК “Вагнер”, побиття сином Кадирова ув’язненого, за яке його не лише не покарали, а й нагородили орденами — усе це деформує у росіян уявлення про можливе та допустиме.

“У такому стані знаходиться суспільство у багатьох, звичайно ж, національних республіках, а й у центральних містах та регіонах Росії. Дуже сильно накручена ненависть, тому що весь час війна, весь час вороги, весь час смерть, весь час вбивства, злочинність, яку ніхто не розслідує всередині країни і таке інше. На даний момент можна говорити про те, що будь-який сірник, будь-яка провокація в будь-якому регіоні Росії може призвести до таких наслідків”, — каже директор відділення Free Russia Foundation на Південному Кавказі Єгор Куроптєв.

Експерти також вважають, що дагестанські погромники отримали підтримку від місцевих еліт — інакше акція в аеропорту Махачкали не відбулася б. Інтернет-ресурси, які підбурювали росіян, також пов’язують із регіональними кланами.

Війна проти України також впливає на рівень насильства у суспільстві, наголошують правозахисники. А відсутність значних успіхів на фронті підвищує градус розчарування та агресії усередині самої РФ. Як і куди спрямовує російська пропаганда невдоволення громадян, показали події на Кавказі.

Читайте також: Путін дав карт-бланш погрому в Махачкалі, тепер Кремль втрачає контроль, — Давлятчин

Прямий ефір