Країни-партнери не воюють за Україну і не будуть — причину озвучив політолог

Ілюстрація: pixabay.com

Країни-партнери України, зокрема ті, що підписують двосторонні угоди у сфері безпеки, не воюють зараз за Україну і не воюватимуть у перспективі. Але вони готові продовжувати надавати таку підтримку, як зараз, яка дозволяє Україні вистояти проти російської агресії. І цього на перспективу буде достатньо. Тому що, коли Росія нападала на Україну, такої підтримки не було, і Кремль думав, що Захід не допомагатиме, саме тому й напав. А в перспективі в Кремлі 10 разів подумають, а чи треба нападати, бо ризиків буде досить багато. Таку думку сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

“Є ілюзія в тому, що треба підписувати такі угоди, які передбачають, що та чи інша країна воюватиме разом з нами проти Росії. Нам би цього хотілося. Але зараз ті партнери, які допомагають Україні, вони не воюють за неї. З однієї причини — це означало б війну з Росією — ядерною державою. А йдеться про країни — більшість країн “Великої сімки”, зокрема три країни, які вже підписали з Україною угоду про співпрацю у сфері безпеки, це країни НАТО”, — пояснив він.

Якщо ці країни оголошуватимуть війну Росії, це означатиме глобальну війну, Третю світову війну, включно з ризиками ядерної війни, уточнив Фесенко.

“Тому ті, хто каже, що ці угоди слабкі, неправильні, треба, щоб була угода про те, що вони воюватимуть разом із нами — це нереально. Тому що це ризик ядерної війни”, — додав політолог.

Щодо зобов’язань про взаємну підтримку, колективну оборону, то, вважає Фесенко, теоретично це можна було б прописати в договорах. Але історія знає приклади.

“Напередодні Другої світової війни і на початку, коли навіть угода про взаємну оборону не допомогла Польщі. Німеччина напала на Польщу. У Польщі були угоди з Великою Британією і Францією. І що? Формально вони оголосили війну Німеччині, але реально не вступили у війну. І Польща програла війну”, — розповів політолог.

Читайте також: Близько 20 країн світу готові в перспективі підписати безпекові договори з Україною, угода зі США буде апофеозом, — Фесенко

Нагадаємо, раніше Фесенко заявив, що навіть угода про колективну оборону не гарантує того, що підписанти воюватимуть за ту країну, з ким вона підписана. А надання підтримки, яка є вже зараз, і фіксування цього на 10-річний період — це той максимум, який можливий. І в України таких угод до цього моменту не було з жодною країною. Тому підписання Україною двосторонніх угод про безпекові зобов’язання з країнами-союзниками — це величезний дипломатичний прорив. І для України це буде певна страховка, дипломатична і військово-політична гарантія від того, що Росія не ризикне нападати вдруге, хоча стовідсоткової гарантії і в цьому, і в інших випадках не буває.

Прямий ефір