Країна-бензоколонка з порожніми АЗС: у Росії фіксують дефіцит пального (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: unian.net

Від Самари до Хабаровська в Росії дефіцит пального. У багатьох областях країни бензоколонки порожні. Росіяни скаржаться, що не можуть знайти ні 92-го, ні 95-го бензину, ні дизельного пального. Ще гостріша нестача в тимчасово окупованому українському Криму. А якщо пальне і є, то ціни б’ють усі рекорди, повідомляє FREEДОМ.

У Красноярську на заправках відсутнє пальне. Наприклад, на АЗС “Газпром нефти” на вулиці 60 років Жовтня немає ні 92-го, ні 95-го бензину. Ціни на паливо підскочили, але росіяни не розуміють чому.

“Друзі, у мене запитання до уряду: “Що відбувається?!” Чому в нафтовидобувній країні такий дорогий бензин? У Москві теж ціни на бензин дуже зросли! Чому?”, — скаржиться місцевий мешканець.

На запитання російських обивателів економіст Сергій Фурса відповідає коротко — причина їхніх бід у війні, яку Росія розв’язала проти України. Це лише один з її наслідків.

“Держава-бензоколонка опинилася без бензину. Це пов’язано з дефіцитом бюджету в Росії, перш за все. Через санкції. Через війну в Росії замість профіциту цього року значний дефіцит бюджету. Що дуже нехарактерно для Росії”, — зазначив він.

Росіянам насамперед потрібно латати дірки в державному бюджеті. Прибутки збільшити, а витрати — зменшити. І зменшувати почали з виробників пального. Урізали їм субсидії, допомогу від держави, яку раніше надавали, щоб тримати ціни на заправках значно нижчими, ніж на світовому ринку.

“Так чи інакше вони раніше штучно підтримували низькі ціни на пальне у себе в країні. Зараз вони прибрали це субсидування. У результаті, по-перше, ціни зростають до певного рівня, а по-друге — виробники пального не зацікавлені продавати його на внутрішньому російському ринку. Вони намагаються все відправити на експорт, де ціни кращі. І як результат, на внутрішньому ринку виникає дефіцит”, — додав Фурса.

Потреби в паливі великі, а запаси поповнювати все складніше. Українські збройні сили значно послабили логістику Криму і не тільки. Атаки на міст і нафтобази. Удари по дорогах і шляхах.

Так, у російському місті Сочі сьогодні загорілася нафтобаза. Як повідомляють російські ЗМІ, вибух стався рано вранці. Неподалік від аеропорту палав резервуар із дизельним пальним, що належав “Роснефти”. Площа загоряння становила 96 кв. м, повідомила місцева влада. Додавши, що обійшлося без жертв. Вибух зафіксували камери спостереження. На відео, викладених у мережі, перед загорянням чути характерний звук безпілотника. Ймовірно, по нафтобазі вдарив дрон-камікадзе. Після ліквідації пожежі співробітники спецслужб знайшли на місці уламки безпілотника.

Читайте також: “Справа пахне гасом”: у Росії фіксують дефіцит палива (ВІДЕО)

Прямий ефір