“Кораблі не має сенсу поповнювати”: Плетенчук розповів про стан Чорноморського флоту РФ і ситуацію із завантаженням “Калібрів”

Дмитро Плетенчук. Скріншот: uatv.ua

Росіяни розосереджують свій корабельно-катерний склад. Періодично його передислокують, розуміючи небезпеку в Чорному морі. Але не можуть дозволити собі покинути акваторію повністю. А пошкоджені або ліквідовані кораблі окупантам складно заміщати. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ), капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.

“Агресор прекрасно розуміє ситуацію вже досить давно. Тому вживає відповідних заходів, таких як розосередження корабельно-катерного складу, зміна пунктів базування, періодична передислокація кораблів між пунктами базування, насамперед Новоросійськ, Сочі, Туапсе. Тому не можна сказати, що він не реагує. Прекрасно розуміє небезпеку, проте змушений все одно виконувати завдання в Чорному морі, покинути акваторію повністю вони не можуть собі дозволити, тому що тоді це називається словом “капітуляція”. Проте намагаються зайвий раз не виходити в море”, — сказав він.

За словами спікера, сьогодні зранку, наприклад, ракетоносіїв у морі не було зовсім, було два кораблі.

“Намагаються виконувати завдання і далі, хоча б у своїх прибережних водах. Здебільшого це охорона водного району пунктів базування і контроль цивільного судноплавства, насамперед у Керченській протоці, яка, згідно з нашими українськими припами, наразі є закритою для судноплавства, тому що це територіальні води України, і ми їх маємо право закривати”, — додав Плетенчук.

Він нагадав, що, завдяки протидії з боку Сил оборони України, в акваторії Чорного моря РФ втратила третину свого флоту. Унаслідок чого в центральній і південно-західній частині Чорного моря, довкола тимчасово окупованого Криму вони себе не почувають у безпеці, змушені здебільшого перебувати в східній частині, а в район Босфору виходять із метою зустрічі конвоєм якісь важливих суден і негайно, не затримуючись, повертаються до Новоросійська.

“Пошкоджені або ліквідовані кораблі Чорноморського флоту РФ досить складно замінити, з огляду на те, що Босфор закритий для проходу військових кораблів, у зв’язку з дією Конвенції Монтре 1936 року. Відповідно, не має сенсу поповнювати, тому що навіть ті кораблі, які є в наявності зараз, вони не виконують у повному обсязі ті завдання, для яких вони там присутні. Ба більше, що більше буде кораблів, то більше буде цілей, то більшими будуть втрати. І вони це прекрасно розуміють”, — розповів речник ВМС ЗСУ.

Зараз основні кораблі ЧФ РФ — це носії крилатих ракет, які можуть досі вести вогонь по території України, попри те, що вони перебувають далі в морі, не в Криму.

“Але тут у них інша проблема — військова логістика, яка залишилася в Криму. Як ми бачимо, протягом довгого часу вже вони не використовували носії крилатих ракет. Єдиний підтверджений залп — 4 ракети з фрегата “Адмірал Макаров” був після знищення “Цезаря Кунікова”. Це такий акт відчаю, не могли вони промовчати в цій ситуації. Але маючи на борту теоретично 8 ракет, він використав тільки 4. Це теж говорить багато про що”, — заявив Плетенчук.

За його інформацією, здебільшого проблема в тому, що росіяни досі не можуть розв’язати логістичні проблеми в Новоросійську, де в них розташована військово-морська база “Новоросійськ”, але вона не призначена для завантаження ракет “Калібр”.

“Навіть якщо ракети привезти до Новоросійська не є проблемою теоретично, то практично завантажити їх можна тільки в пункті базування “Севастополь”. І для них це досі залишається проблемою”, — резюмував Дмитро Плетенчук.

Читайте також: Україна потопила десантний корабель “Цезар Куніков”: наслідки успішної операції і стан Чорноморського флоту РФ обговорили експерти

Нагадаємо, як заявив військово-морський експерт видання Defence Express, капітан 1-го рангу у відставці, науковий співробітник Національного Військово-історичного музею Володимир Заблоцький, знищення російського ВДК “Цезар Куніков” — складний бойовий захід, успішно проведений Силами оборони України.

Прямий ефір