“Коли вбивав бабусю — реготав”: Кремль наказав замовчувати злочини “героїв СВО” (ВІДЕО)

Російські військові. Фото: ukrinform.ua

Прокремлівські ЗМІ отримали вказівки не писати про злочини, скоєні учасниками війни проти України. Про це повідомило російське видання “Медуза”, посилаючись на джерела. Мовляв, нові обмеження були потрібні для того, щоб “росіяни не вважали бійців потенційними злочинцями, не боялися їхнього повернення”. Насправді історій про те, що російський військовий, який повернувся додому, скоїв злочин, стає дедалі більше, повідомляє FREEДОМ.

Фігурують у цих зведеннях не лише колишні ув’язнені-контрактники приватної військової компанії “Вагнер”. Так, військовослужбовець, який повернувся з фронту після важкого поранення, вбив рідну бабусю на очах своєї матері.

“На столі лежали ножі. Він узяв спочатку один ніж і вдарив її в горло, потім узяв інший ніж, завдав ще трьох ударів у горло. На очах у мами. Після чого обернувся до неї та сказав: “Горілка закінчилася, сходи, принеси ще горілки, потім ми її ховатимемо, а тебе я вб’ю”. Він, коли вбивав бабусю, реготав і казав, що йому нічого не буде, тому що він тигр”, — розповіла двоюрідна сестра звинуваченого Марія в інтерв’ю “Медузі”.

За словами Марії, чоловік пішов на фронт добровольцем навесні 2022 року, брав участь у боях під Херсоном, був поранений. Після повернення додому багато пив, поводився агресивно.

Подібних випадків у Росії чимало. У середині жовтня колишній “вагнерівець”, повернувшись із фронту, зарізав бабусю-інваліда через гроші. А у Ростовському-на-Дону гарнізонному військовому суді розглядатимуть першу в Росії кримінальну справу про мародерство в особливо великому розмірі. Обвинувачений — військовослужбовець Руслан Качлавов.

“Окрім мародерства, Качлавова звинувачують у перевищенні повноважень із застосуванням насильства та зброї, а також зберіганні наркотиків у великому розмірі та незаконному зберіганні вогнепальної зброї та вибухівки. Дата початку суду над військовим наразі не призначена”, — повідомляє російське видання “Настоящее время”.

Попри те, що злочинцями виявляються так звані “герої” “СВО”, як у Росії називають агресивну війну проти України, їхні злочини розголошували не лише опозиційні ЗМІ, а й прокремлівські. Тепер ситуація може змінитися. В адміністрації президента Путіна заборонили пропагандистам говорити про злочини російських військових.

“Обмеження на такі новини назріли, щоб росіяни не вважали бійців потенційними злочинцями, не боялися їхнього повернення. Є бажання показати, що з фронту повертаються реально ввічливі, чуйні та дбайливі люди”, — цитує “Медуза” джерело, близьке до адміністрації президента РФ.

На думку експертів, рішення Кремля не афішувати злочини російських військових пов’язане з високим зростанням злочинності.

“Це одна з дуже гострих тем. Криміногенна ситуація погіршується з кожним днем. Щобільше, навіть при спробі їх затримати вони нападають на поліцейських або тих людей, які намагаються привести їх до тями. І це стає все більш помітним. Зрозуміло, що влада чудово розуміє, наскільки це болісно, тому намагається це максимально замовчувати”, — коментує політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.

Водночас експерти зазначають, що у сучасному світі недостатньо дати вказівки засобам масової інформації мовчати. За бажанням завжди можна знайти альтернативні джерела.

“Але залишаються ті сайти, Telegram-канали, які Москва не контролює, і відповідно, там про це говорять і пишуть. А найголовніше — криміногенна ситуація від того, що влада намагається замовчувати, не покращується”, — додала Ольга Курносова.

У 2022 році в Росії кількість вбивств та замахів на вбивство майже на 300 випадків перевищила показник попереднього року, йдеться у доповіді “Закономірності зростання насильства у країнах, які брали участь у збройних конфліктах”.

Читайте також: Путін хоче довгу війну і дуже намагається нормалізувати її сприйняття в суспільстві, — експерт про пропаганду в російських школах

Раніше повідомлялося, що російські військовослужбовці, які повернулися з війни проти України, нерідко стають злочинцями. Кремль воліє ці факти не помічати. Президент РФ Путін неодноразово нагороджував кримінальних злочинців державними орденами та медалями. У серпні 2023 року він надав звання Героя Росії підполковнику Іреку Магасумову, який через дев’ять днів разом із товаришем по службі вбив 18-річну дівчину в окупованому російською армією Луганську.

Прямий ефір