Коли Україна може отримати перші літаки F-16, повідомив прем’єр Бельгії

F-16. Фото: fmn.dk

Перші бойові літаки F-16 можуть бути відправлені в Україну протягом декількох місяців. Про це сьогодні, 12 квітня, на пресконференції заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, відповідаючи на запитання про можливі відповідні дії країн-членів ЄС на безперервні ракетні удари Росії по Україні, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ.

Західні винищувачі надійдуть не з Бельгії, уточнив політик.

За його словами, російські атаки на Україну стануть однією з тем для обговорення під час зустрічі лідерів країн Європейського Союзу в Брюсселі 17-18 квітня.

“Постачання систем ППО, здебільшого, здійснюються країнами на національній основі. Звичайно, ми намагаємося максимально скоординувати це. Що стосується F-16, то бельгійці входять до існуючої коаліції щодо F-16. Наші літаки сьогодні використовуються в навчаннях для українських пілотів. Ми є важливим фактором, який гарантує, що і пілоти, і обслуговуючий персонал отримують правильну підготовку, а літаки можуть використовуватися в найдієвіший спосіб. Найближчими місяцями мають відбутися перші поставки”, — сказав Де Кроо.

Прем’єр уточнив, що Бельгії літаки F-16 потрібні, оскільки вона не входить до переліку країн, де їх уже замінюють сучасними F-35. Це відбудеться з наступного року.

Читайте також: Росія не зможе перешкодити Україні отримати винищувачі F-16 — думка авіаексперта

Нагадаємо, на думку Храпчинського, російська окупаційна армія шукає протидію винищувачам F-16, поставок яких очікує Україна.

Прямий ефір