Канал FREEДОМ у жовтні: перегляди з Ізраїлю вперше в топі, мільйон переглядів бійця батальйону “Сибір” та масована DDoS-атака

У жовтні канал FREEДОМ, який орієнтується на російськомовну аудиторію по всьому світу, приділив значну увагу висвітленню боротьбі Ізраїлю з ХАМАС та питанням партнерства Росії з терористичними режимами. Перегляди FREEДОМ з ізраїльського сегмента YouTube вперше потрапили до топ-10 країн, водночас зросли перегляди з РФ. Також у жовтні сайт FREEДОМ зазнав масованої атаки російських хакерів.

Серед топ-відео жовтня на YouТube-каналах FREEДОМ і FREEДОМ.LIVE підтримка Україною боротьби Ізраїлю з терористами ХАМАС. Зокрема заява президента України Володимира Зеленського, в якій він жорстко засудив напад на Ізраїль 7 жовтня отримала 585 тис. переглядів, з них — 97% з-за кордону. Інформація про систему підземних тунелів ХАМАС, їх типи та особливості бою в підземеллях від ізраїльських експертів та резервістів ЦАХАЛ: 434 тис. переглядів, з них 19,3% — з Ізраїлю, 93% — не з України. Високою увагою користувались новини про боротьбу ЦАХАЛ та про антисемітський погром в аеропорту Махачкали (РФ). Загалом, у жовтні Ізраїль вперше з’явився у топ країн, де дивляться YouTube-канали FREEДОМ і FREEДОМ LIVE.

Емоційне відео бійця батальйону “Сибір” про те, як Росії вигідно виставляти колонізовані народи варварами та використовувати їх для реалізації своїх імперських амбіцій зібрало понад 1,1 млн переглядів: 67% — РФ, 7,3% — Казахстан. Також у жовтні вийшли чергові випуски документальних проєктів FREEДОМ, спрямовані на відновлення національної пам’яті народів, поневолених РФ, та їхню деколонізацію: “Скарби нації”, про геноцид черкесів, Кавказьку війну та їхні скарби, які прикрашають зали Ермітажу; “Деколонізація. Сибір — країна вільних людей”; “Народ” про відцентрові процеси в Карелії. Загалом прем’єрні випуски у жовтні отримали понад 150 тис. переглядів на YouTube-каналах FREEДОМ і FREEДОМ.LIVE.

У жовтні кількість переглядів відео під брендом FREEДОМ на діджитал-майданчиках державного іномовлення та партнерів становила досягла 317 млн* За 19 місяців мовлення FREEДОМ цей показник сягнув 9,2 млрд переглядів. Частка переглядів з-за кордону залишається стабільно високою, у жовтні на YouTube-каналах FREEДОМ та FREEДОМ LIVE вона становила 91,2%, з них 60,3% — з РФ, середньозважений показник переглядів з-за кордону на YouTube-майданчиках іномовлення та партнерів залишився на рівні вересня — 78,2%.

Нагадаємо, 5 жовтня хакери здійснили чергову масовану DDoS-атаку (понад 3,5 млн звернень протягом 15 хв.) на діджитал-агрегатор телеканалу FREEДОМ, в результаті якої сайт був недоступний для користувачів. Атака, за якою очевидно стоять російські хакери, відбувалась з території Індії, США, Мексики, Туреччини, Аргентини, Естонії, Франції та ін. Фахівці з кібербезпеки ДП “МПІУ” змогли оперативно подолати проблему та відновили роботу сайту протягом 30 хвилин.

*Прім. Дані, наведені в матеріалі, станом на 31.10. 2023. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів.

Прямий ефір