Канал FREEДОМ у серпні: збільшення кількості підписників та переглядів з РФ на майданчиках українського іномовлення

Протягом серпня сумарна кількість підписників YouTube-каналів українського іномовлення FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE перевищила 1,5 млн. Також у серпні зріс показник переглядів з Росії як на YouTube-каналах ДП “МПІУ”, так і на каналах партнерів — українських медіагруп 1+1 media та Starlight Media. 

У центрі уваги закордонної російськомовної аудиторії були новини та аналітика, пов’язані із загибеллю Євгена Пригожина та його оточення, відео про долю російських військових, зокрема про перебування в полоні та події на фронті, заяви українських високопосадовців щодо майбутнього РФ. Також традиційно високим був інтерес російськомовної аудиторії за кордоном до заяв президента України Володимира Зеленського. До трендів російського сегмента YouTube у серпні потрапили кілька відео FREEДОМ з першими подробицями катастрофи літака Євгена Пригожина,  свідчення полоненого російського десантника про те, як росіяни вбивають своїх; версії експертів щодо загибелі ватажка ЧВК “Вагнер”.

Найпопулярнішими відео на YouTube-каналах FREEДОМ і FREEДОМ.LIVE стали:

У серпні кількість підписників YouTube-каналу FREEДОМ.LIVE, на якому сконцентровано аналітичний контент, ексклюзивні коментарі та авторські проєкти FREEДОМ, перевищила 600 тис., кількість переглядів — 280 млн, перегляди з-за кордону  на цьому майданчику в серпні становили 92,2%, перегляди з РФ — 61%.

Загалом, у серпні контент під брендом FREEДОМ на всіх діджитал-майданчиках українського державного іномовлення та партнерів отримав 374 млн переглядів, а за 17 місяці в ефірі — 8,4 млрд, середньозважений показник переглядів відео під брендом FREEДОМ з-за кордону на діджитал-майданчиках ДП “МПІУ” та на YouTube-майданчиках наших партнерів становив 79,7%*. 

Також у серпні на каналі FREEДОМ відбулась прем’єра проєкту “Деколонізація“, який доповнив лінійку документальних проєктів, спрямованих на підтримку трансформаційних процесів всередині Росії, зокрема її деімперіалізацію, посилення національної самосвідомості корінних народів та їхню деколонізацію. Перший епізод про Інгрію отримав 94,7% переглядів з-за кордону, 63% — з Росії.

*Прім. Дані, наведені в матеріалі, станом на 31.08.2023

Прямий ефір