Канада вирішила повернути Німеччині відремонтовану газову турбіну, щоб Росія не зупинила роботу “Північного потоку”

Фото: Укрінформ

Уряд Канади поверне Німеччині відремонтовану російську турбіну, необхідну для газопроводу “Північний потік-1”. Про це повідомив міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон в офіційному Twitter-акаунті.

Канада надасть обмежений у часі дозвіл Siemens Canada на повернення до Німеччини відремонтованих турбін “Північного потоку-1“, що підлягає відміні“, – заявив міністр.

За словами Вілкінсона, це дозволить підтримати здатність Європи мати доступ до надійного та доступного джерела енергії, в той час як вона продовжує відмовлятися від російських нафти та газу. Дозвіл вирішили видати після обговорень із “європейськими друзями та союзниками” та Міжнародним енергетичним агентством.

За відсутності необхідного постачання природного газу економіка Німеччини постраждає від значних труднощів, а самі німці будуть під загрозою того, що з наближенням зими не зможуть опалювати свої будинки“.

Нагадаємо, що турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens, була відправлена ​​на ремонт до Монреалю і “застрягла” там через санкції проти нафтогазової галузі Росії.

Німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використовує цю проблему як привід для закриття “Північного потоку-1” і зашкодить здатності Німеччини заповнювати свої резервуари для зберігання газу перед зимою.

Український уряд виступив проти намірів Канади погодитися з таким точковим зняттям з країни-агресора РФ санкційних обмежень, які були введені через повномасштабне вторгнення Росії в Україну і вважає це рішення “необґрунтованим та небезпечним для санкційного режиму“.

Читайте також:

Війська РФ з реактивної артилерії обстріляли житловий будинок у Часовому Яру, під завалами перебувають понад 30 людей — Кириленко

Фейк про знищення HIMARS потрібен РФ для зниження темпу постачання озброєння Україні – Громаков

В РНБО пояснили, як країна-агресор РФ набирає солдатів на війну в Україні

Чому доповідь ООН про права людини під час війни в Україні вважають неоднозначною та неповною? Пояснює правозахисник

Прямий ефір