Йдеться про свавілля — адвокат про заборону в Росії “міжнародного руху ЛГБТ”

Сергій Голубок. Фото: Facebook

У Росії свідомо роблять незрозумілим, що заборонили, щоб наслідки могли бути максимально невизначеними. Про це сьогодні, 3 грудня, коментуючи заборону у РФ “міжнародного руху ЛГБТ” заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ адвокат, допущений до практики в Міжнародному кримінальному суді, Сергій Голубок.

“Той метод, яким Путін руйнує і, напевно, зруйнував в основному права в Росії, спрямований на те, щоб був страх, невизначеність, нерозуміння, за ким прийдуть. І спрямовано це на те, щоб будь-які громадські ініціативи, організації, неформальне об’єднання існували тільки з санкції Кремля. І все те, що з Кремлем не санкціоноване, так чи інакше переводиться у сферу кримінального. Тому завдання тут саме страх”, — пояснив він.

Голубок зауважив, що сексуальні меншини обрані як цілі не вперше.

“Вважається, що тут влада відштовхується від глибинних стереотипів у суспільстві. Хоча, я не цілком упевнений, що ці стереотипи насправді існують. Але ворог зручний, відповідний. А говорити про юридичні наслідки абсолютно неможливо, тому що йдеться про свавілля. Йдеться про те, що хто завгодно може опинитися за ґратами”, — заявив адвокат.

За його словами, перевірка документів у нічних клубах, де збираються ЛГБТ-люди, проводилася для залякування.

“Але в контексті цієї теми, судячи з усього, йдеться про те, щоб закрити всі ті місця відпочинку, які, як вважається, використовуються ЛГБТ-людьми. Зокрема, у Петербурзі, наприклад, закрилася така відома організація “Центральна станція”. Насправді це був історично основний гей-клуб Санкт-Петербурга. Пройшлися по гей-клубах у Москві, і, мабуть, їх більше не буде”, — вважає Голубок.

Він додав, що влаштувати масові репресії у РФ складно, тому проводять точкові та залякування ширших кіл.

Читайте також: ЛГБТ-рух у Росії поставили в один ряд з екстремістами — розбір експертів (ВІДЕО)

Нагадаємо, адвокат, правозахисник, експерт із прав людини Микола Полозов заявив, що заборона “міжнародного руху ЛГБТ” — це ще один привід для репресій щодо росіян, адже тепер співробітники силових структур мають змогу карати не тільки тих, хто належить до руху ЛГБТ, а й тих, хто якимось чином його підтримує.

Прямий ефір