Судячи з офіційних характеристик тих ракет, які Іран постачатиме Російській Федерації, це не ті снаряди, які просив путінський режим. Про це сьогодні, 8 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
“Одразу скажу, що це далеко не ті ракети, які путінський режим просив, тому що Кремль отримає від Ірану ракети Fath-360 з дальністю польоту 120 км і з бойовим навантаженням 150 кг. У той час як Іран має ракети з дальністю польоту і 360 км, і навіть майже 800 км. І ось саме ці ракети балістичного типу РФ насамперед просила в Ірану. Але у відповідь Іран погодився передати ракети з найменшим радіусом дії, — розповів Жовтенко.
За його словами, те, що Росія не отримає ракети з тією дальністю і тієї потужності, яку насправді просив Кремль, свідчить про те, що Іран у цій ситуації розуміє всі ризики для себе і намагається виторгувати у Росії максимум з того, що він хоче отримати у плані військових технологій.
“І це не лише постачання бойових літаків Су-35. Насамперед Іран дуже залежить від Росії щодо технології складання ядерних боєприпасів. Іран може в найкоротші терміни отримати достатньо сировини для того, щоб розпочати складання першої ядерної боєголовки, але насправді не має технології збирання цієї боєголовки. Іран цього досвіду не має. Цей досвід має РФ. І це перше, що потрібне Ірану від Росії. І друге — калібрування вже готових ядерних боєприпасів до тих носіїв, які Іран вже має. І знову ж таки, цей досвід має РФ. Тому зрозуміло, що Іран намагається зараз максимально вибити з Росії все те, що потрібно Ірану від Москви, — зазначив експерт.
Він додав, що РФ розуміє, що якщо вона передасть Ірану ці дві критично важливі технології, Іран стане незалежним від російського впливу і, відповідно, від своїх союзницьких зобов’язань.
“Тому нині за передачею балістичних ракет Росії, швидше за все, йде політична гра. До речі, Іран і Росія готуються до того, щоб підписати стратегічну угоду щодо кооперації у сфері безпеки, таку ж, як Росія підписала з Північною Кореєю. Іран, очевидно, хоче максимально отримати від Росії все, що можна, до підписання цього договору, тому що далі взаємодія між двома країнами на 80% регулюватиметься нормою цього договору. І вже ані Іран не зможе, грубо кажучи, викрутити руки РФ, і навпаки”, — резюмував Тарас Жовтенко.
Читайте також: Іранський депутат підтвердив передачу балістичних ракет Росії