Іран представив першу гіперзвукову ракету власного виробництва. В іранському уряді кажуть, що вона здатна пробити будь-яку систему ППО, як американську, так і ізраїльську, і вразити ціль за шість хвилин. Іран — четверта країна, яка володіє цією технологією нарівні з Росією, США і Китаєм, повідомляє FREEДОМ.
Іран представив першу гіперзвукову балістичну ракету власного виробництва Fattah. В іранському уряді кажуть, що нова надзброя здатна обійти більшість протиракетних систем США, а також ізраїльський “Залізний купол”. Ракета може рухатися зі швидкістю щонайменше вп’ятеро швидшою за швидкість звуку за складною траєкторією.
“На відстані 1400 кілометрів ми можемо точно вразити будь-яку ціль, яку захочемо, і жодна протиракетна система не зможе з цим впоратися”, — похвалився командувач аерокосмічними силами КСІР, бригадний генерал Амір Алі Хаджізаде.
За словами президента Ірану Ібрагіма Раїсі, нова ракета не призначена для експорту в інші країни. Її Тегеран має намір використовувати як засіб стримування для підтримки стабільності на Близькому Сході.
“Ця надзброя означає, що регіон буде в безпеці від іноземної агресії”, — заявив глава Ірану.
Водночас іранські офіційні особи не оприлюднили жодних відеозаписів, що підтверджують успішний запуск ракети Fattаh.
“Іран з 1979 року перебуває під санкціями, і його оборонна промисловість працює винятково на внутрішніх резервах і на тому, що вони зможуть десь поцупити якісь технології та зробити копію. Усе, що Іран оголошував останнім часом таким проривним, виявлялося фейком. Це і про винищувач п’ятого покоління, і про балістичні ракети, які можуть літати на 5 тис. км — це все пропаганда, яка розрахована на внутрішніх споживачів”, — зауважив військовий експерт Михайло Жирохов.
У листопаді Корпус вартових революції спочатку заявив, що Іран створив гіперзвукову ракету, не надавши при цьому жодних доказів. Проте Захід та Ізраїль неодноразово висловлювали стурбованість ракетною програмою Ірану. Союзні зі США арабські країни Перської затоки широко використовують у регіоні ракетну систему Patriot. Ізраїль, головний суперник Ірану на Близькому Сході, також має свою потужну протиповітряну оборону.
“Я нагадую нашим друзям в Америці, що ми перебуваємо на одній лінії. Ми повинні триматися разом, і, природно, нам в Ізраїлі буде легше зробити це у співпраці з рештою вільного світу на чолі зі Сполученими Штатами Америки. Це моє очікування, і я сподіваюся, що Іран зрозуміє – швидше рано, ніж пізно, — що з нами не варто жартувати”, — сказав в інтерв’ю ізраїльським ЗМІ міністр економіки Ізраїлю Нір Баркат.
За словами військових аналітиків, у разі можливого застосування Тегераном нових гіперзвукових ракет щодо Ізраїлю, найімовірніше, буде задіяна система протиракетної оборони дальньої дії Arrow 3. Вона призначена для перехоплення балістичних ракет, коли вони ще перебувають за межами земної атмосфери.
Читайте також: Іран отримав від РФ військові технології в обмін на Shahed — розбір експерта
Нагадаємо, Іран зміг наростити щомісячне виробництво лінії виробництва дронів-камікадзе Shahed.