Характеристики російського озброєння не відповідають дійсності, — Коваленко про провал Кремля на військовій виставці в Дубаї

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/93 ОМБР

Немає нічого дивного в тому, що за результатами військової виставки в Дубаї РФ не підписала жодного контракту. Як з’ясувалося під час бойових дій на території України, характеристики російського озброєння не відповідають дійсності, вони завжди були завищені. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Росія, яка вторглася на територію України, здавалося б, найсучаснішою зброєю, яка у неї була, в результаті це вторгнення для неї закінчилося повним фіаско і розгромом. Це наголошує, що, напевно, щось не так із цим озброєнням. Сили оборони України захопили велику кількість трофейної техніки різного типу в росіян. І здебільшого ця техніка не відповідає тим тактико-технічним характеристикам, які вони публікували у відкритих джерелах. Це стосується не просто танків, ББМ, а комплексів РЕБ, які ми змогли вивчити, систем зв’язку, радіолокаційних систем, систем ППО тощо”, — сказав він.

За словами оглядача, на сьогодні Росія не може повноцінно контролювати повітряний простір над тимчасово окупованим півостровом Крим, який за ступенем захищеності ППО є другим після, наприклад, Москви і Московської області.

“А що не так із російським ППО? Чому вони пропускають усі повітряні об’єкти? Ми змогли розкрити те, що у них характеристики не відповідають дійсності, вони завжди були завищені. І зараз навіть дуже смішний момент постає — росіяни намагаються інтегрувати взаємодію своїх літаків ДРЛО А-50 з комплексами С-400. Здавалося б, а навіщо? Щоб протидіяти F-16. А навіщо протидіяти F-16, якщо, наприклад, максимальна дальність польоту ракети F-16 AIM-120D 180 км (ще не факт, що ми їх отримаємо), а у РЛС С-400 радіус фіксації супроводу об’єктів — 600 км. Тобто нібито С-400 має, згідно з його характеристиками, забезпечувати повне покриття на таких дистанціях — 600 і 400 км. 400 км — це дальність збиття. Але, виявляється, ні — їм необхідний А-50, щоб це все фіксувати. Тобто виходить, що С-400 не відповідає своїм характеристикам?” — каже Коваленко.

Він нагадав, що в тимчасово окупованому Криму на мисі Тарханкут один такий комплекс був знищений ракетою, яку, здавалося б, повинен був перехопити цей комплекс. У районі Євпаторії аналогічно було знищено С-400 якоюсь ракетою, яку він мав, по ідеї, перехопити.

“Що тут скажеш — вітаю Китай, Індію і Туреччину з вдалим придбанням С-400. “Відмінна” угода”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: Фінансування ВПК Росії — марно витрачені гроші, розвитку не буде, — аналітикиня

Нагадаємо, як заявив авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап, у Дубаї 15 листопада проводилася виставка військової техніки. Жоден зі зразків, представлених Росією, не зацікавив покупців. У цьому випадку свою роль зіграли політичні та технічні чинники.

Прямий ефір