Grain from Ukraine: українське зерно стало гарантією продовольчої безпеки у світі (ВІДЕО)

Завантаження зерна на судна для експорту. Фото: mind.ua

Щонайменше 5 млн осіб, які відчувають гостру нестачу продовольства, до кінця весни мають отримати українське зерно. Напередодні в межах Саміту з продовольчої безпеки в Києві кілька країн оголосили про приєднання до ініціативи Grain from Ukraine (“Зерно з України”). Мета якої, забезпечити доставку українського зерна до країн Азії та Африки, що потребують, інформує FREEДОМ.

За даними Європейської комісії, на Україну припадає 10% світового ринку пшениці, 15% — кукурудзи та майже стільки ж ячменю. Згідно зі статистикою міністерства сільського господарства США, у 2021-2022 роках Україна посідала сьоме місце у світі з виробництва пшениці — 33 млн. тонн.

Але постачання зерна було перервано через блокаду українських портів Росією. Це призвело до різкого зростання цін та загрожувало серйозними наслідками країн Африки, Азії та Близького Сходу. Завдяки роботі “зернового коридору” кризи вдалося уникнути.

“Блокада експорту з території України до країн Африки та Азіатських країн — це, по суті, така сама поведінка Росії — спровокувати голодомор у всьому світі. Щоб погодились на їхні умови. Це така помилкова, хвороблива логіка Росії”, — заявив прем’єр Польщі Матеуш Моравецький.

Незважаючи на виклики, спровоковані війною, Україна готова й надалі виконувати свої зобов’язання щодо експорту агропродукції та підтримувати бідні країни. Зокрема, у межах міжнародної гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.

“Я вірю, що нашої спільної відповіді — України та наших партнерів — буде достатньо, щоб зняти гостроту продовольчої кризи та врятувати мільйони людей від голоду, а десятки країн від соціального хаосу”, — сказав президент України Володимир Зеленський.

Українське продовольство в межах міжнародної ініціативи Grain from Ukraine постачатимуть до країн Африки та Азії. У середині листопада перші судна, на борт яких завантажили 27 тис. тонн пшениці, вже вирушили до Ефіопії. Зараз у порти України йдуть ще три судна. Вони доставлять понад 80 тис. тонн продовольчої пшениці для країн, які найбільше потребують її.

“Німеччина надасть додатково 15 млн євро для подальшого постачання зерна з України за погодженням із Всесвітньою продовольчою програмою. Кожне судно, яке вирушає у рамках цієї ініціативи, не просто везе зерно. Воно несе надію для голодуючих світу. Важливе послання. Повідомлення про те, що ми єдині, що ми подолаємо цю війну. І що наша спільна людяність переможе”, — заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Про виділення значних сум для ініціативи Grain from Ukraine, окрім Німеччини, вже заявили лідери Франції, Польщі, Австрії, Нідерландів, Угорщини, Канади, Бельгії та Японії. Усі кошти будуть спрямовані на забезпечення постачання українського зерна до країн, які зіткнулися з гострою нестачею продовольства.

Насамперед, це допомагає тому, щоб деякі країни не були вкинуті в голодомор, який є одним із страшних наслідків розпочатої війни, яку веде Росія.

З липня 2022 року в межах “зернового коридору” з українських портів відвантажили понад 11 млн. тонн сільгосппродукції. Зокрема 4,5 млн. тонн кукурудзи та понад 3 млн. тонн пшениці.

Читайте також: Україна робить все можливе й неможливе, щоб зупинити геноцидну політику Росії — звернення президента Зеленського у 276-й день війни (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Україна запустила зернову ініціативу. Її мета — розширити експорт українського зерна, щоб забезпечити великою кількістю продовольства бідні країни Африки та Азії.

Прямий ефір