Головна мета — завдати максимальних втрат противнику: українські воїни розповіли про оборону Бахмута (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Збройні сили України успішно відбили атаки російської армії на Бахмутському напрямку, у місті тривають бої. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні. Бахмутський напрямок, як і раніше, залишається головною метою росіян. Як українські артилеристи зупиняють російську піхоту, бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Самохідна артилерійська установка “Гвоздика” здатна вражати цілі до 14 км, однак на Бахмутському напрямку в її завдання входить не тільки знищення ворожої техніки, а й ліквідація живої сили противника.

“Працюємо, прикриваємо нашу піхоту. Вона може знищувати як і важку броньовану техніку, так і легку броньовану техніку. Здебільшого, зараз працюємо по піхоті”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Максим.

Нині, з настанням весни, дороги в області стали непрохідними для військової техніки противника. Тому, кажуть українські військовослужбовці, на штурми росіяни відправляють піхоту.

“Цей напрямок дуже сильно утримується в принципі, ми тут міцно тримаємо позиції, тож жодних сумнівів у плані прориву тут не може бути. БК є, цілі є, роботи вистачає”, — запевнив військовослужбовець ЗСУ Іван.

Українські артилеристи переважно працюють удень. Кажуть, уночі противнику легше відстежити розташування української техніки й атакувати. Водночас цілодобово над українськими позиціями працюють російські безпілотники.

“Ситуації бували різні, бувало, що нас палили прямо на вогневих позиціях і прилітала відповідь, бувало, ми там стояли в якійсь посадочці, очікували, нас палила або їхня аеророзвідка і починали нас накривати. Як правило, ми дуже швиденько тікаємо. Зрозуміло, що якщо ми чуємо дрон, є такі сумніви, що це наш летить в їхню сторону, але коли вже прилітає, не має сумніву, що це їхній”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Назар.

Українські військові не збираються віддавати Бахмут противнику. Кажуть, війська РФ не зупинятимуться, і під загрозою окупації можуть опинитися сусідні міста та населені пункти.

“Вони наступають, вони не зупиняться — це 100 відсотково. Якщо втратимо Бахмут, вони одразу підуть в наступ, якщо вистачить у них сил і резервів на інщі якісь міста і села, які йдуть за Бахмутом напрямки. Головна задача зараз в Бахмуті — завдати максимальних втрат противнику. А бої в місті, я думаю, ми маємо перевагу в тому, що більше завдаємо втрат противнику”, — каже військовослужбовець ЗСУ Денис.

Українські війська контролюють ситуацію. Сотню разів за добу захисники відбивають російські атаки, з них більша частина припадає саме на Бахмутський напрямок.

Читайте також: Росіяни зараз використовують найкращі свої сили, — Череватий про втрати ЗС РФ під Бахмутом

Прямий ефір