“Газпром” частково може перекрити збитки від падіння експорту газу коштом населення РФ, — експерт

Ілюстративне фото: bankruptcy-ua.com

Російський “Газпром” й надалі зазнаватиме збитків від падіння експорту газу, і це позначатиметься на населенні РФ. Таку думку сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт Центру економічного відновлення Володимир Бужан.

“Тут важливо говорити не тільки про збитки, а й про великі витрати на логістику. Тобто якщо до цього їхній основний канал постачання — це був трубопровід, зокрема через Україну, “Північний потік” вони будували, то зараз, загалом-то, вони намагаються розгорнути свої шляхи на Китай, будують туди трубопровід, на Індію. І насправді це дуже довгострокові проєкти, які потребують великого фінансування. В умовах збитків це неможливо робити. Тому, природно, це буде відображатися в тарифі для населення. І це насправді стосується зростання тарифів і цін. Це стосується не тільки газу, це також стосується і нафтопродуктів: дизеля, бензину, які дуже сильно зростають у Росії в ціні сьогодні”, – сказав він.

Експерт вважає, що “Газпром” частково може перекрити збитки завдяки населенню, але переважно намагатиметься через термінал скрапленого газу продавати його набагато дешевше. Бужан зазначив, що на сьогодні навіть усередині самого російського ринку виникла конкуренція.

“Є окрема компанія “Новатек” — це приватна компанія, теж афілійована з російським урядом. Є також і “Газпром”, який є державною компанією. І “Газпром” сьогодні якраз програє цю конкуренцію, і через це він зазнає таких значних збитків. А “Новатек” при цьому заробляє. Тому в плані скрапленого газу “Газпром” просто не такий адаптивний, і вони не зможуть швидко адаптуватися, тобто вони будуть перекривати свої збитки й завдяки населенню. Але в принципі, варто говорити й про приватні компанії, які є на ринку, які все-таки продовжують заробляти. Але “Газпром” буде зазнавати збитків далі”, — сказав експерт.

За його словами, через санкції зараз Росія видобуває газ тільки з використанням власних технологій, у зв’язку з чим можна говорити про те, що в довгостроковій перспективі очікується скорочення видобутку.

Читайте також: Країна-бензоколонка з порожніми АЗС: у Росії фіксують дефіцит пального (ВІДЕО)

Нагадаємо, економічний експерт Ілля Несходовський раніше заявив, що Росія змушена економити на своїх громадянах заради продовження війни проти України.

Прямий ефір