Гайдай пояснив, чому переправа через Сіверський Донець стала для росіян другою Чорнобаївкою

Російські війська намагаються форсувати річку Сіверський Донець у районі Білогорівки Луганської області. Окупант зазнав невдач, але не залишає спроб. Чому – пояснив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Справа в тому, що річка досить звивиста, ростуть ліси, різні схили. Тому не скрізь можна збудувати понтонну переправу. У цьому місці саме вона максимально сприятлива для того, щоб організувати понтонну переправу і, відповідно, вже переправляти техніку. Якби росіянам це вдалося, то вони могли б закріпитися на нашій території, де Білогорівка, і там уже створити  плацдарм для наступу в бік траси Лисичанськ-Бахмут і перерізати її повністю. І це була б колосальна проблема для наших військ, які дислокуються якраз у Лисичанську, Сєвєродонецьку та в районі Гірської громади”, – розповів Гайдай.

Він додав, що в результаті невдалих спроб у районі переправи стоять близько сотні одиниць розбитої техніки РФ.

Щось у річці, щось розбите просто на землі, кілька понтонів, катери військові, які допомогли це зробити. І там така кількість трупів і багато поранених, але вони теж померли, бо ніхто їх не забирав. Росіяни їх не витягували. Тож вони просто там усі й залишилися вічно лежати у цій білогорівській землі. За останньою інформацією, той батальйон, який намагалися вкотре кинути на переправу, просто у повному складі відмовився – 500 людей не пішли на переправу, бо вони бачили, що там відбувається”, – розповіла Гайдай.

Глава ОВА підтвердив, що в Луганській області під контролем української влади залишається до 10% території, бо після повномасштабного вторгнення Росії в Україну з 24 лютого велику територію було залишено, оскільки таку довгу лінію фронту було недоцільно тримати.

“Це ми розтягнули б війська, і вже б тоді воювали, можливо, в Донецьку, можливо, і в Харківській області. Ми залишили частину території, але створили лінію оборони, яка тримається третій місяць, і російська армія не може пройти Луганську область, говорить про те, що це рішення є правильним. Але, на жаль, справді величезну частину територій залишено. І зараз у нас тільки Сєвєродонецьк, Лисичанськ, кілька сіл, які входять до громад Сєвєродонецька, Лисичанська, Гірської громади. Зараз наступ іде на Оріхове Нижнє. Залишилася справді невелика частина території Луганської області, але тримаємося далі і стягуємо на себе величезну кількість російських військ”, – пояснив Гайдай.

Він додав, що росіяни окопуються у районі Сватово-Старобільська, роблять укріплення, заривають танки. Це свідчить про те, що окупанти готуються до контрнаступу українських військових.

Прямий ефір