У Росії зараз так налаштована фінансова система, щоб грошей вистачало до виборів президента, можливо, ще вистачить до кінця березня і навіть на квітень. Але що буде далі — велике питання. Про це сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
“Тому що всі бачать, як витрачаються кошти Фонду національного добробуту. Доходи, про які Росія говорила, їх поки що не передбачається. Тобто ті ціни, які вони заклали на нафтопродукти, що вони отримуватимуть, їх і близько немає. Відповідно, найімовірніше, по завершенню виборів, оскільки для Путіна дуже важливо мати гарне тло для проведення цих виборів, ще все буде виплачуватися, а далі шукатимуть тих, кого насамперед можна принести на жертву цієї нестачі фінансових ресурсів”, — сказав він.
За словами економіста, цілком можливо, що медицина виявиться однією з таких сфер, ким будуть “жертвувати”.
“Не пов’язана, можливо, з лікуванням солдатів, безпосередньо задіяних із російського боку на фронті, хоча тут теж не впевнений. Але те, що вони потраплять у категорію тих громадян, на кому економитимуть, це велика ймовірність. Ми говоримо навіть про систему загалом. Щодо окремо взятих віддалених суб’єктів РФ, з імовірністю 90+% буде просто не вистачати на них грошей”, — каже Ус.
Відповідно, констатував головний консультант, ними жертвуватимуть під час розподілу того, що залишатиметься на не військову сферу економіки.
Читайте також: Санкції на постачання ліків ніхто не накладав — ситуацію з медпрепаратами в Росії роз’яснив економіст
Нагадаємо, раніше Ус розповів, що через скорочення фінансування системи охорони здоров’я РФ буде відтік медпрацівників із країни-агресора, що негативно позначиться на наданні медичної допомоги громадянам. Крім того, це вплине на скорочення зарплат російських лікарів і закупівель ліків.