Фіксуємо перехоплення про бунти, які назрівають у військах РФ, їхніх з’єднаннях, — начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ

Ілля Євлаш. Скріншот: uatv.ua

Через відсутність ротацій, через відсутність виплат, також через поводження як зі скотом і відсутність перемог у лавах російських окупантів назрівають бунти. Вони посиляться з приходом зими. Про це сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

“Ми фіксуємо перехоплення про бунти, які вже назрівають у військах РФ, їхніх з’єднаннях. Те, що їм там обіцяли, що вони приїдуть героями, що приїдуть ненадовго, на пару місяців, короткі контракти. Їхнє керівництво їм же каже, що все — ротацій не буде, рідних ви побачите тільки після “перемоги”, яка дуже аморфна і незрозуміло, коли вона настане. Тому вже ці мобілізовані, які вже скоро буде рік після їхньої анонсованої великої мобілізації, вони вже починають обурюватися. Ми також фіксуємо перехоплення про те, що вони збираються складати зброю, бронежилети і відмовлятися від виконання поставлених завдань”, — розповів він.

За словами спікера, російські окупанти “прозрівають” в окопах.

“Тим більше на носі ще й зима. І коли все посилиться, і логістика буде важкою. Те, що ми навіть фіксуємо за полоненими, що публікуємо практично щодня в Telegram-каналі командувача Сухопутних військ Сирського, там можна послухати дуже цікаві речі, що вони навіть бійців так званих “Шторм-Z”, “зеків”, їм дають півторашку води на їхню команду, на 2-3 особи і все, що у них є. Але коли настане зима, і не можна буде знайти якийсь підніжний корм, коли стане холодно, не можна буде спати просто на вулиці десь під кущем, умовно кажучи, то все стане дуже і дуже сумно, і ці всі настрої помножаться на два, а то й на три”, — каже Євлаш.

Плюс, додав він, коли ще й танки “Абрамси” будуть, та інші озброєння для української армії, ситуація для росіян стане ще більш непростою.

“Тому дивитимемося, як розвиватимуться події, але наше основне завдання — захищати нашу країну і завдавати максимально ураження всім окупантам, які тут перебувають”, — резюмував начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ.

Читайте також: В українських захисників є успіхи в районі 4 населених пунктів на Східному фронті, — Євлаш

Нагадаємо, що у структурі Росгвардії можуть з’явитися так звані добровольчі збройні формування. Відповідний законопроєкт зареєстрували в Держдумі РФ. Один з авторів ініціативи — депутат-єдинорос Олександр Хінштейн, пояснив, що на Росгвардію пропонують поширити всі повноваження і механізми, які вже встановлені законами для Міноборони. Адже у силовиків “також має бути право на добровольчі частини”.

Прямий ефір