Фермер в Кенії знає про війну в Україні, — Руто

Вільям Руто. Скріншот: youtube.com/@PresidentGovUa

Україна стала жертвою вторгнення, внаслідок чого багато людей загинули та декілька мільйонів втекли з країни. В усьому світі відчувається порушення шляхів забезпечення продовольством. Про це сьогодні, 15 червня, під час відкриття Глобального саміту миру сказав президент Кенії Вільям Руто, інформує FREEДОМ.

“Позиція Кенії непорушна — агресія Росії проти України є несправедливою, невиправданою і вона є порушенням міжнародного права. За міжнародним правом кордони — непорушні. Потрібне вирішення конфлікту шляхом перемовин. Війна принесла багато страждань”, — заявив Руто.

Він зазначив, що в Африці 14 млн людей були вимушені змінити місце проживання через війну.

“Нам потрібне глобальне лідерство, і нам потрібна архітектура миру. Це є основою миру в межах ООН. Сьогодні фермер в Кенії знає про війну в Україні. Є дві причини: одна — тому, що за добрива потрібно платити більше, друга — добрива приходять невчасно”, — сказав президент Кенії.

Цей саміт з питань миру має велике значення, вважає Руто.

“Ми вперше говоримо про мир в Україні, а не про війну в Україні. Ця зустріч не повинна бути зустріччю друзів, тут можуть бути й друзі, й вороги. Росія має бути за столом. Напад на Україну був незаконним і неприйнятним, одностороннє використання російських активів також є незаконним”, — висловив він думку.

Читайте такожУ Швейцарії стартував Саміт миру — перші заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.

Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру

Прямий ефір