Фейки російської пропаганди про ракету, що вдарила по “Отхматдиту”, розвінчали експерти

Наслідки обстрілу лікарні "Охматдит". Фото: t.me/dsns_telegram

Російські пропагандисти та кремлівські чиновники не можуть домовитися. “Z-блогери” в соцмережах пишуть про те, що українська протиповітряна оборона (ППО) не впоралася з атакою російських ракет 8 липня, і вони влучили точно в ціль, тобто в лікарню “Охматдит” у Києві, повідомляє FREEДОМ.

Представники диктатора Путіна, як і завжди, заявляють, що ударів по мирних українцях не завдають. А факти говорять про те, що удар по лікарні був прямий. Туди влучила російська Х-101.

Масований обстріл України російські окупанти почали близько 10 ранку понеділка. На численних відео видно, як одна з випущених ракет влучає в дитячу лікарню “Охматдит”, відому не тільки в Україні, але й у Європі.

Російські пропагандисти одразу ж почали глумитися над роботою української ППО, яка не збила ракету, визнавши таким чином, що “Охматдит” був однією з цілей.

“Українська ППО у відбитті нальоту не досягла успіху. Найкраще це демонструє влучання по Києву”, — пишуть одні “z-пабліки”.

“Може це і не досить гуманно, можна і так сказати, а з іншого боку, збройна боротьба інакше не ведеться”, — стверджують інші пропагандисти.

Зі свого боку Міністерство оборони РФ не заперечує, що атакувало десятки цілей на території України, але у влучанні в лікарню звинувачує українську систему ППО. У Кремлі для цього придумали новий термін — “антиракета”.

Жодних доказів цієї версії російських злочинців немає. А от Служба безпеки України вже надала речові докази того, що ракета була саме російською. Зокрема, на місці трагедії знайдено уламки двигуна крилатої ракети Х-101, механізму розкриття крил, уламок блоку постановки завад, середню частину корпусу крилатої ракети Х-101.

На кадрах з ударом російської Х-101 немає жодної ознаки того, що її підбили чи пошкодили або вона відхилялася від курсу.

“Це російська ракета, яка без перешкод прилетіла саме по одній із будівель лікарні. Є вже кілька відео і стоп-кадрів, на них чітко видно, що летить ракета, яка найбільше нагадує Х-101. Вона летить під кутом 45 градусів, а збиті ракети летять вертикально донизу і не зберігають кут нахилу в 45 градусів. Частини цієї ракети вже знайдені на місці “прильоту”, є їхні фотографії, ця ракета ідентифікована”, — сказав російський журналіст Майкл Накі.

Експерти також підтверджують, що жодної схожості з ракетами Petriot і NASAMS у російської ракети Х-101 немає.

“Особливо виділяється малогабаритний короткоресурсний короткоконтурний двоконтурний турбореактивний двигун Р95-300 у хвостовій частині ракети, що є відмінною рисою ракет Х-101/555”, — звернув увагу військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Старі ракети С-300, які могли завдати подібних руйнувань, зараз для оборони Києва не використовуються, і на відео вони б мали інший вигляд”, — зазначив військовий експерт Ян Матвєєв.

Окрім цього, спроби Кремля відвести від себе провину за напад на українську лікарню були спростовані головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль.

“Аналіз відеозапису та оцінка, зроблена на місці події, вказують на високу ймовірність того, що в дитячу лікарню було пряме влучання”, — заявила вона.

Метою для російських окупантів лікарня для тяжкохворих дітей стає не вперше. У березні 2022 року українським захисникам неба вдалося збити недалеко від “Охматдиту” російську ракету “Калібр”.

Читайте також: Цілеспрямований удар по “Охматдиту” ракетою Х-101 — СБУ навела докази (ФОТО)

Прямий ефір