Ембарго на нафту — найбільший удар по економіці та початок великої кризи в Росії: експерт розповів про наслідки

Ілюстрація: gettyimages.com

Ембарго на російську нафту з боку країн Європейського Союзу стане найсильнішим ударом для економіки РФ і початком великої кризи в країні, першою передумовою. Про це сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко.

“Це буде найбільший удар по російській економіці, тому що внаслідок цього Росія втратить понад 50% експорту своєї нафти на світові ринки. І 5 лютого очікується черговий удар — це ембарго на російські нафтопродукти, внаслідок якого Росія втратить ще близько 60% ринку нафтопродуктів, що в результаті призведе до скорочення видобутку в Росії на 30% і втрати доходів у Росії понад 100 млрд дол. на рік. Ось це ось основні фактори, які треба, які вплинуть на ринок нафти, а не санкції. Санкції, на жаль, досить слабкі, як сказав президент і глава адміністрації Єрмак. Тому більше Україні треба розраховувати саме на ембарго”, — сказав він.

Експерт уточнив, що на сьогодні в Росії, як відомо, існує 180 тисяч нафтових свердловин. І тільки шляхом цього ембарго в РФ доведеться близько 40 тисяч свердловин законсервувати.

“Це означає, що вони можуть запарафінитися і таким чином взагалі назавжди вийти з ладу. Це величезний удар по нафтовій промисловості Росії. Крім того, очікується, що внаслідок цього ембарго не тільки на нафту, а на нафтопродукти від 5 лютого наступного року російський бюджет недоотримає близько 70-80 млн дол. або близько 30% своєї дохідної частини. Це теж дуже серйозно може позначитися на економіці Росії”, — пояснив Омельченко.

За його словами, далі потрібно дивитися, як розгортатиметься ситуація.

“Тобто якщо внаслідок, зокрема російської агресії, світова економічна криза посилюватиметься, якщо погіршуватиметься ситуація економічна в Китаї, то надалі ціни на нафту можуть падати. І якщо брати вже стратегічно якийсь період часу, пів року-рік, то ціни можуть впасти і до 40 дол. за барель. Я це теж не виключаю у зв’язку з рецесією світової економіки, підвищенням облікової ставки Федеральної резервної системи США. І думаю, що все-таки ні нафтогазовій галузі, ні газовій галузі Росії нічого доброго не світить”, — резюмував Володимир Омельченко.

Читайте також: “Економіка Росії буде зруйнована”: Україна вимагатиме зниження стелі вартості російської нафти (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив економіст Олег Устенко, нафта — основний продукт, який допомагає президенту РФ Володимиру Путіну наповнювати скарбницю та фінансувати війни. Введення ембарго та цінових обмежень на купівлю російської нафти змусить РФ законсервувати свердловини або піти на поступки Україні.

Прямий ефір