Поранення, які на війні отримують захисники України, бувають настільки важкими, що після евакуації надія лишається тільки на медиків і на диво. І такі в історії не рідкість. На рахунку лікарів однієї з дніпровських лікарень за всі 10 років війни, розв’язаної Володимиром Путіним в Україні, та останні два роки повномасштабного вторгнення Росії, сотні історій порятунку. Тепер вони поповнилися ще двома, повідомляє FREEДОМ.
У Жені все йде на поправку. Але коли він був у комі, лікарі не вірили, що може статися таке диво і він виживе.
20 днів на апараті штучної вентиляції легенів, 11 з яких — у комі. Практично без надії, що житиме. Але Євген таки повернувся до життя. І вже хоч, і насилу, але розмовляє.
Поранення, яке навіть медики вважали несумісним із життям, 36-річний Євген отримав 1 березня. Це була дуже важка черепно-мозкова травма, а все тіло було посічене осколками снаряда. Чоловік переніс вісім операцій.
“Зараз він розмовляє — це диво. Диво порятунку, яке сталося в нашій лікарні. І знаю точно — уже його життю нічого не загрожує”, — наголосив медичний директор Сергій.
Життю 55-річного Ігоря вже теж нічого не загрожує. На війну, попри вік, він пішов добровольцем. Осколкове поранення голови отримав під Торецьком Донецької області. Його п’ять годин оперували два кваліфіковані хірурги — український та американський.
Численні кісткові осколки залетіли в мозок, саме в ту зону, що відповідає за мову.
“Цю операцію треба було виконувати під мікроскопом. Міліметр за міліметром забирати кісткові уламки, бо вони інфіковані. Можуть викликати запалення, абсцес, менінгіт. Їх треба було забрати, і при цьому не пошкодити жодну клітину навколо, щоб після операції людина могла розмовляти”, — розповів нейрохірург Андрій.
Своїм досвідом у лікуванні подібних травм із дніпровськими медиками ділиться американський хірург Алекс Валадка.
“Я працюю тут тиждень, з командою лікарів цієї лікарні. Вони великі професіонали, освічені, і вміють допомагати українським героям”, — сказав він.
Ігорю одразу поставили титанову пластину. Це прискорить процес його одужання. Чоловік уже йде на поправку. Але поки що вимовляє лише окремі слова. А щойно опритомнів — одразу попросив закурити, кажуть лікарі.
Попереду в Ігоря та Євгена — тривалий процес реабілітації. Але обидва вони налаштовані на те, щоб повернутися до повноцінного життя.
Читайте також: Бойові медики рятують життя на передовій: репортаж зі стабпункту на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)