![](https://uatv.ua/wp-content/uploads/2021/08/Drony-v-selskom-hozyajstve-2.jpg)
Дрони можуть бути корисними фермерам, які вирощують сою, пшеницю, соняшник, кукурудзу, ріпак, буряки та інші культури. Життя фермера при цьому полегшується у кілька разів. Адже обмір полів за допомогою обходу або на квадроциклі, як це робили раніше, може зайняти дні і тижні, і точність таких даних буде невисокою. Дрони можуть це зробити за один проліт.
У Вадима Янчука 1300 га землі. З них приблизно 300 га пшениці, 150 га – ячменю, 300 га – кукурудзи і по 200 га – соняшнику і ріпаку.
![](https://uatv.ua/wp-content/uploads/2021/08/Drony-v-selskom-hozyajstve-Moya-zemlya.jpg)
“Дозрівання ріпаку, наприклад, можна визначити тільки за допомогою дрона. Якщо в поле, де вирощують кукурудзу або соняшник, ще можна зайти, то в ріпак ви не зайдете ніяк: він дуже густо росте. Або ж доведеться ламати стебла, тим самим пошкоджуючи культуру. Коли причіпний обприскувач рухається полем, він створює технологічні колії, а дрон все це буде робити з повітря, і при цьому сільгоспкультура залишиться неушкодженою”, – каже фермер.
Персональним інструментом фермера може бути невеликий дрон-квадрокоптер, за допомогою якого можна візуально оцінювати стан своїх посівів, дивитися, що відбувається на полі. Також безпілотник може виконувати охоронну функцію.
![](https://uatv.ua/wp-content/uploads/2021/08/Drony-v-selskom-hozyajstve-3.jpg)
“Якщо говорити про більш просунуті технології, такі як точний обмір полів, внесення трихограми, супровід циклу вегетації, то тут потрібні професійні інструменти, які використовуються спеціалізованими фірмами, що надають послуги фермерам”, – відзначає головний конструктор дронів Вадим Колесніченко.
Багато хто уявляє дрон як маленький квадрокоптер, але існують також дрони-літаки. Вони прості в експлуатації і не вимагають від оператора спеціальних навичок. Спеціалізована програма дозволяє внести контури поля, після чого літак запускається і всю роботу робить автоматично, як робот.
![](https://uatv.ua/wp-content/uploads/2021/08/Drony-v-selskom-hozyajstve-4.jpg)
“Цикл, під час якого потрібно використовувати дрони, виключає хіба що зиму, коли лежить сніг. Навесні вже можна дивитися, як перезимували культури; обмір полів краще робити, коли немає вегетації. Травень і червень – це оцінка циклу вегетації рослин, з червня по липень – внесення трихограми, прогнозування врожайності, серпень – оцінка стану польових робіт зі збору врожаю, вересень – обмір нових полів, якщо поля змінюються, і внесення трихограм, щоб позбутися від шкідників на майбутній рік. Тобто цикл використання дронів починається у березні, а закінчується в жовтні“, – говорить Вадим Колесніченко.
Дрони, які виготовляються у нашій державі, за технічними характеристиками не поступаються іноземним. Україна регулярно представляє свої безпілотники на виставках в Німеччині, Туреччині, Польщі, країнах Балтії, і вони там отримують хорошу оцінку. Також вітчизняні дрони експортуються у низку країн.
Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.