Інженери-винахідники з Кривого Рогу розробили дрон-камікадзе “Кобра”. Безпілотник набагато дешевший за закордонні зразки, а команда з 10 осіб здатна зібрати один апарат із нуля за 3 години. Наразі розробку конструкторів випробовують на полігоні, інформує FREEДОМ.
“Дрон-камікадзе ми назвали “Кобра”, тому що кусається і його завдання — знищувати. Триметровий розмах крил, два метри довжина, 40 кг злітної ваги, з яких 15 кг корисного навантаження”, — розповідає один із творців.
Корисне навантаження — це, так би мовити, бойові “подарунки” для російської армії. Українські бійці зможуть відправляти їх за допомогою дрона “Кобра”. Його винайшли криворізькі волонтери. Їхнє дітище — ударний безпілотник літакового типу. Він розвиває швидкість до 150 км/год. Потужний двигун здатний нести вибухівку на відстань до 300 км.
“Їх потрібні тисячі. Один дрон — одна ціль. Цілей — тисячі, дронів потрібно теж тисячі”, — каже інженер-конструктор Віталій Бризгалов.
За його словами, “Кабра” — дрон-камікадзе, подібний до іранських “Шахедів”, тільки українська версія — дешевша, а процес її виготовлення — коротший. Собівартість апарата — близько 2 тис. дол.
“Це класична технологія, за якою будувалися літаки багато десятків років. Сталеві поверхні, які заклепками прикріплені до цих поверхонь. За цією технологією можна виробляти тисячі літаків на місяць, а за класичною технологією для дронів можна зробити 2 тис. на місяць і більше”, — пояснює інженер-конструктор Віталій Бризгалов.
Карбон — це дуже дорогі матриці і дуже повільний процес, оскільки клей застигає цілу добу.
“Якщо використовувати більш традиційні матеріали, на кшталт сталі листової або алюмінію, можна збирати 10 літаків на добу, і коштуватиме це буде в п’ять разів дешевше”, — зазначив винахідник.
Двигун безпілотника — також розробка криворізьких інженерів. Зарубіжний коштує близько 2 тис. євро, український аналог — до 150.
“Ми об’єднали дві поршневі групи, створили подвоєний колінвал, створили для нього корпус, і отримали якісний і перевірений на сьогоднішній день двигун, який коштує в десятки разів дешевше”, — ділиться тонкощами виробництва Віталій Бризгалов.
Він зазначив, що під час розроблення українського дрона-камікадзе довелося розв’язувати одразу кілька проблем, наприклад, питання пропелерів. Нині їхнє виробництво у світі скоротилося, тому виготовили власні з дерева.
“Купити тисячу пропелерів неможливо, але їх можливо виготовити. У нас є бук — деревина, яка чудово підходить для виготовлення пропелера”, — розповів про розв’язання питання інженер-конструктор.
Наразі “Кобра” проходить випробування на виконання завдань у Збройних силах України, тож розкривати всі тонкощі та особливості українського дрона-камікадзе поки що не поспішають. Єдине, сказав розробник, зовсім скоро почнеться війна дронів, і українці мають бути до неї готові.
Читайте також: Українські та російські безпілотники: різницю у виробництві БПЛА проаналізував авіаційний експерт