ДП “МПІУ” запускає англомовну діджитал-платформу The Gaze

Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” запускає англомовну діджитал-платформу The Gaze, яка знайомитиме масову західну аудиторію з феноменом країн нової Європи та України як її складової, з її людьми, історією, природою, культурою, політикою, економікою та впливом на глобальне майбутнє. Нова платформа поєднуватиме топові новини, репортажі, розважальний контент, аналітичні матеріали та стримінгові формати.

Ключове завдання The Gaze — стати тим інформаційним простором, де українські наративи, герої, історії будуть органічно представлені через теми й цінності, цікаві та зрозумілі широкій аудиторії західного світу, для якого частина Європи на схід від Берліна поки що залишається terra incognita.

На старті The Gaze орієнтується насамперед на читачів і глядачів Великої Британії та США, в яких помітний органічний інтерес не лише до актуальних новин регіону нової Європи, зокрема України, а й до більш широкого соціального, культурного, економічного, політичного та історичного контексту та розуміння тих подій, за якими сьогодні спостерігає увесь світ і які формують наше глобальне майбутнє.

“Потреба в сучасному англомовному медіа для західного споживача, яке б не просто говорило про глобальні катаклізми України чи робило її екзотично цікавою, а транслювало Заходу нашу глибинну ментальну спорідненість, спільний цивілізаційний шлях і цінності, сформована давно. Минулого року українське державне іномовлення взялося за розробку такого медіа. Адже зараз ми не маємо права втрачати хвилю органічного інтересу до нашої країни, оплаченого, на жаль, дуже важкою ціною. Цей інтерес може допомогти нам закріпити в масовій свідомості громадян західних країн розуміння та відчуття України й українців природною складовою європейської цивілізації, важливою для їхнього майбутнього”, — каже Юлія Островська, генеральна директорка державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України”, до складу якого входить діджитал-платформа The Gaze.

“Своєю чергою, таке інтуїтивне відчуття нашої країни як своєї руйнуватиме російські міфи й стереотипи про українців, укорінені на Заході, і, беззаперечно, буде одним зі складників суб’єктності України. Також зауважу, щоб чітко визначити запити іноземних читачів та глядачів, обрати оптимальний формат і потрапити в коло медіа, яким довіряють мешканці західних країни, ми провели низку досліджень, розробили кілька концептуальних рішень, протестували їх на різних аудиторіях і зрештою зупинилися саме на форматі The Gaze, який презентуємо сьогодні. Водночас англомовний YouTube-канал UATV продовжить роботу в звичному форматі”, — додає генеральна директорка.

Діджитал-платформа The Gaze складається з трьох ключових блоків: стрічки новин, аналітики та відео. Стрічка новин представляє топові новини України, Європи та США. Блок аналітики пропонує авторський погляд на низку різних подій і явищ, які завжди об’єднує прямий чи опосередкований зв’язок з українським контекстом. Блок розподілений за рубриками: політика, насамперед її міжнародні аспекти, культура, економіка, технології, суспільство, люди.

Відеоматеріали на платформі будуть представлені оригінальними політичними та соціальними шоу, подкастами авторів аналітичного блоку, розважальними проєктами. Вже запущені політичне токшоу Talk For More з ведучим Генрі Кіном (Henry Keen) та розважальне шоу новин Hidden Angle. Окрім сайту, відеоконтент The Gaze доступний на YouTube-каналі.

Прямий ефір