Питання забезпечення довгострокової безпеки України стане темою саміту лідерів США та Великої Британії. Про це сьогодні, 8 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів науковий співробітник Atlantic Council Пітер Дікінсон.
“Кажуть, що однією з головних тем буде довгострокова безпека України. Тобто не тільки сьогоднішня чи завтрашня допомога навіть, але довгострокова допомога, щоб Україна була в змозі захищати себе надалі від російської агресії, щоб російська агресія припинилася. І щоб Росія зрозуміла, що це марна справа пробувати захопити Україну. І коли Америка й Британія стоять разом за Україну, а не тільки на сьогоднішній битві, а й у довгостроковій перспективі”, — сказав він.
Дікінсон прогнозує, що під час саміту також обговорюватимуть питання, що стосуються, зокрема, можливості надання Україні винищувачів F-16, а також гуманітарної допомоги у зв’язку з підривом Каховської дамби.
“Але я думаю, що найбільш, скажімо так, нестандартна та незвична тематика для переговорів між Британією та Америкою у зв’язку з Україною, буде з приводу цієї довгострокової перспективи”, — сказав науковий співробітник Atlantic Council.
На його думку, теракт на Каховській ГЕС вплине на переговори й на позиції президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака. І у Вашингтоні, і в Лондоні, за словами Дікінсона, практично впевнені, що підрив стався з вини РФ, однак, поки немає конкретних доказів, західні партнери дуже обережні в судженнях щодо винних у теракті.
“Поки що в них немає доказів і тому вони досить обережні з приводу звинувачень. Але все-таки, звичайно, це буде впливати. Я думаю, що ми будемо насамперед чути з приводу гуманітарної допомоги Україні в Херсонській області. І почуємо з приводу ще заходів проти Росії, пов’язаних із цією подією, коли вони зможуть уже конкретно довести, що вже точно зрозуміло, що це була Росія і як це було зроблено. І ще цим можуть мотивувати обидві сторони, щоб дати ще більше зброї”, — сказав він.
Дікінсон нагадав, що подібну відповідну реакцію Заходу Росія викликала постійними атаками на українську енергетичну інфраструктуру. Він наголосив, що зараз важливо, щоб не було допущено подальших терактів, подібних до підриву дамби на Каховській ГЕС.
“І в першу чергу тут у низці варіантів це, звичайно, Київська дамба. Там під загрозою життя 3,5 мільйона, навіть більше, киян. І, звичайно, це був уже досить тонкий моменти й момент безпеки і для України, і для партнерів України. Зараз, звичайно, є велика увага до цього питання. Я припускаю, що один з елементів, які ми будемо бачити сьогодні в переговорах, це буде знову ж таки зміцнення українського повітряного захисту. І один із головних пріоритетів у цьому плані будуть об’єкти інфраструктури, насамперед, напевно, це Київська дамба”, — вважає Дікінсон.
Читайте також: Вода продовжує прибувати, але темпи знизилися: наслідки теракту на Каховській ГЕС для Херсона та Миколаєва (ВІДЕО)
Нагадаємо, саміт за участю президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака відбудеться у Білому домі сьогодні, 8 червня.
Раніше повідомлялося, що російські війська у вівторок, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області.