Досвід України у веденні повномасштабних бойових дій може бути корисним для НАТО, — Долінце

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Досвід України у веденні повномасштабних бойових дій може бути корисним для країн НАТО в їхній обороні від можливої агресії з боку Російської Федерації. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

“Україна — це держава з найбільшим досвідом ведення повномасштабних бойових дій з часів Другої світової війни. І загалом для країн НАТО Україна може стати справді одним із ключових центрів знань з підготовки фахівців — різних тактичних підрозділів, зокрема й командного складу. Жодна країна НАТО не має досвіду оборони, коли йдуть повномасштабні військові дії”, — зазначив експерт.

За його словами, сьогодні більшість натовських генералів мають теоретичний досвід оперативно-стратегічної підготовки, але в невеликих воєнних операціях і, як правило, з перевагою своїх сил, порівняно з країною противником.

“Для того, щоб отримати знання протидії досить сильному масштабному противнику, необхідно отримувати досвід. А Україна це єдина держава в Європі, потенційний кандидат у члени НАТО, яка може стати джерелом цього досвіду у вмінні вести подібні військові дії. Водночас потрібно пам’ятати ще про один момент — важливо не тільки отримати цей досвід, а ще й поширити його на інші держави. І я думаю, Альянс для цього — ідеальний варіант”, — резюмував Богдан Долінце.

Читайте також: Ми схвалили першу в історії програму інноваційного співробітництва між НАТО та Україною, — Столтенберг

Прямий ефір