Допомога постраждалим громадянам від масштабної повені, що охопила вже 40 регіонів Росії, не є пріоритетом для влади. Спочатку вони обіцяли 10 тис. рублів, потім 20 тис., а тепер уже 100 тис. рублів. Але для людини, яка втратила все, це сущі копійки. Про це сьогодні, 20 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський економічний оглядач Максим Блант.
“Це питання пріоритетів держави. Я нагадаю, що хвилю обурення викликала цифра не в 100 тис. рублів, а в 10 тис. рублів. Коли почалася повінь і постраждали люди в Орську, їх стали перевозити в Оренбург і надавати їм соціальну допомогу”, — сказав він.
Експерт підкреслив, що розмір допомоги від держави постраждалим на той момент становив 10 тис. рублів.
“Люди, безумовно, стали обурюватися, тому що на 10 тис. рублів, дай Боже, один раз сходити в магазин. Скільки там довелося б жити? Ніхто не міг спрогнозувати. Тому губернатор через кілька днів підняв суму до 20 тис. рублів, а потім стали говорити про 100 тис. рублів. Але для людини, яка втратила свій будинок — це, правда, зовсім нічого”, — акцентував Блант.
За його словами, у регіонах, які постраждали від повеней, почали працювати державні комісії з оцінки збитків. Однак, як зазначає він, очікування постраждалих, ймовірно, не будуть задоволені.
“Тим не менш, вони намагаються зробити хоча б так. Але сталося це не на рівному місці, а після гучних скандалів — влада відчула, що простіше відкупитися, ніж отримати джерело соціальної напруженості. А комісії, вони будуть ще довго ходити по домівках, чекати, поки зійде вода, дивитися… Багато хто не погодиться з оцінкою збитків, багато хто постраждає від мародерів. Але всі додаткові виплати підносять виключно як подарунок: добра воля від господаря населенню. Будьте задоволені і щасливі”, — підсумував Максим Блант.
Читайте також: Мародерство, гуманітарна криза і байдужість влади: що відбувається в затоплених регіонах Росії (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Росії — наймасштабніша повінь з початку XXI століття. Так, 5 квітня в російському місті Орськ Оренбурзької області прорвало насипну дамбу на річці Урал. Місто почало затоплювати. 6 квітня прорвало другу дамбу, внаслідок чого ситуація почала погіршуватися і в обласному центрі — Оренбурзі. Далі від паводків рівень води підвищився в річці Тобол — почало затоплювати Курганську область. У Томську обвалилася частина дамби, що відокремлює річку Томь, — вода хлинула в обласний центр.